life

سه هزار و 72 گردشگر خارجی در نوروز 94 از بناهای تاریخی کاشان دیدن کردند.

به گزارش جی پلاس، علیرضا عبدالله زاده مسئول کمیته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان در استان اصفهان گفت: سه هزار و ۷۲ گردشگر خارجی در ایام نوروز ۹۴ از بناهای تاریخی کاشان دیدن کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش نشان می دهد. وی اظهار کرد: یک هزار و ۵۲۱ گردشگر خارجی در نوروز ۹۳ از آثار و بناهای تاریخی کاشان دیدن کرده بودند.

عبدالله زاده ادامه داد: ۵۶۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از ۲۸ اسفندماه ۹۳ تا ۱۵ فروردین ماه امسال از بناهای تاریخی کاشان شامل مجموعه باغ فین، خانه های تاریخی، تپه های سیلک و موزه مردم شناسی برزک و موزه عروسک دیدن کردند.

وی با اشاره به رشد ۱۲ درصدی آمار بازدید از بناهای تاریخی این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزود: مجموعه باغ فین کاشان با ۳۹۶ هزار گردشگر بیشترین آمار جذب گردشگران را در بین آثار تاریخی استان به خود اختصاص داده است.

به گفته وی طی همین مدت حدود ۴۰ هزار نفر از خانه تاریخی بروجردی ها، ۳۵ هزار نفر از خانه تاریخی طباطبایی ها و ۲۵ هزار نفر نیز از تپه های سیلک کاشان دیدن کردند.

عبدالله زاده به اقامت حدود ۲۴۰ هزار مسافر در ۲۹۰ مرکز اقامتی در این شهرستان شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمان پذیر، منازل استیجاری، مدارس، کمپ های مسافرتی، خوابگاه ها و پارک ها و حسینیه ها اشاره و خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.

حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار تردد و سفر به شهرستان کاشان در ایام نوروز ۹۴ گزارش شد.

کدخبر: 472965
ارسال نظر

موضوعات داغ