life

حدود 9 میلیون گردشگر در ایام نوروز از مراکز فرهنگی، تاریخی و تفریحی استان تهران دیدن کردند.

به گزارش جی پلاس، علی رفیعی مسئول دبیرخانه خدمات اجرایی سفر استان تهران گفت: نوروز امسال حدود ۹میلیون گردشگر از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی ۱۶ شهرستان استان تهران دیدن کردند که این آمار نسبت به سال های گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، در همین ارتباط ۲۰۵هزار و ۳۲۹ نفر نیز در طول تعطیلات نوروزی در مراکز اقامتی، هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خوابگاه های دانشجویی، مدارس، چادرهای مسافرتی و کمپ های اقامتی موجود در استان تهران اسکان داده شدند.

وی افزود: آمار اقامت مسافران استان تهران در نوروز ۹۴ نسبت به سال گذشته، ۵۰ درصد رشد داشته است.

رفیعی با اشاره به رشد قابل توجه اقامت مسافران در سطح مدارس استان تهران ادامه داد: نوروز ۹۴، ۳۳/۳۸ درصد از مسافران نوروزی در مدارس این استان اسکان داده شدند.

مسئول دبیرخانه خدمات اجرایی سفر استان تهران بیان کرد: در طول تعطیلات نوروز سال جاری برنامه هایی برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی و شهروندان تهرانی با همکاری سایر نهادهای شهر تهران همچون شهرداری تهران برگزار شد که برپایی ۱۳۰ پایگاه اطلاع رسانی و خدماتی در سطح شهر تهران و ارائه بسته هایی با عنوان «مهمان طهران» و «تهران کارت» از جمله این برنامه ها بودند.

رفیعی افزود: برگزاری تورهای مسافرتی در قالب ۱۱ مسیر نیمروزه (بازدید از کاخ سعدآباد و امامزاده قاسم(ع)) و در ۶ مسیر یک روزه (تور سه برج؛ برج های میلاد،طغرل و آزادی) از دیگر خدمات ارائه شده به مسافران نوروزی استان تهران بود.

مسئول دبیرخانه خدمات اجرایی سفر استان تهران با اشاره به بازدیدهای نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان تهران از مراکز خدماتی و گردشگری اظهار کرد: در سال ۹۳ ،۵۲۸ بازدید از مراکز خدماتی و گردشگری انجام شد که این بازدیدها در نوروز ۹۴، به یک هزار و ۶۹۵ مورد رسیده که این میزان نسبت به سال گذشته ۲۲۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود:بر اساس آمار بدست آمده،۸۰ درصد مسافران ورودی به استان تهران از ارائه خدمات گردشگری و مسافرتی رضایت داشتند.

منبع: ایرناش

کدخبر: 472958
ارسال نظر

موضوعات داغ