life

تردد ٧٣ هزار گردشگر از مسیرهای هوایی و دریایی در هفته گذشته، از رونق بی‌سابقه گردشگری در جزیره کیش خبر می‌دهد.

به گزارش جی پلاس، گردشگری جزیره کیش در یک هفته گذشته رونق و تحول چشمگیری را تجربه کرده است. بنابر آمارهای اعلام شده از سوی فرودگاه و بندرگاه کیش، ٧٣ هزار گردشگر در بازه زمانی یک هفته‌ای از ١٨ تا ٢۴ بهمن از دو مسیر هوایی و دریایی در جزیره کیش تردد کرده‌اند که در مقایسه با سال‌های گذشته حضور این تعداد گردشگر در این ایام از سال و یک ماه باقیمانده تا عید نوروز بی‌سابقه بوده است.

تردد این حجم از گردشگران در روزهایی که طی ٢٠ سال گذشته در زمره روزهای خلوت این جزیره از نظر حضور گردشگران به شمار می‌آمد ضریب اشغال هتل‌ها و اماکن اقامتی جزیره کیش را به صددرصد رسانده و علاوه بر تاثیر مثبت و مستقیم بر رونق اقتصادی همه بخش‌های گردشگری در جزیره کیش، نشاط ناشی از حضور گردشگران در خیابان‌ها، بازارها، مراکز پذیرایی و تفریحی این جزیره، چهره شهر را متحول کرده بود.

برقراری روزانه بیش از ١٠٠ پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی به فرودگاه بین‌المللی جزیره کیش نشان‌دهنده افزایش علاقه‌مندی گردشگران برای سفر به جزیره کیش است و این امر مرهون تلاش‌های مستمر و برنامه‌ریزی‌های منسجم و هدفمند برای افزایش عوامل و جاذبه‌های سفر در این جزیره مرجانی است. درکنار این اقدامات، برقراری پروازهای خارجی و تلاش برای دایر کردن خطوط پروازی به کشورهای مختلف به خصوص کشورهای اروپایی، معرفی جاذبه‌ها و امکانات سرمایه‌گذاری درکیش با حضور در نمایشگاه‌های گردشگری بین‌المللی و فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه گردشگری در همه حوزه‌ها مانند گردشگری سلامت، تفریحی، فرهنگی و طبیعی از دیگر اقدامات انجام شده برای جذب توریست به جزیره کیش است که در ایجاد رونق در گردشگری این منطقه تاثیر بسزایی داشته است.

درحال حاضر نیز مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش با فعالیت‌های کارشناسی و هدفمند برای ادامه این روند رو به رشد تلاش می‌کنند تا علاوه بر رونق اقتصادی جزیره کیش، به عنوان دروازه ورودی پس از جذب گردشگران خارجی با معرفی ظرفیت‌های دیگر مناطق و شهرها، زمینه‌های توسعه گردشگری بین‌المللی را در همه کشور فراهم کنند.

وجود شرایط مناسب آب و هوایی، آرامش، امنیت، عدم نیاز به دریافت روادید، معافیت‌های مالیاتی و گمرکی و بسیاری از مزیت‌ها و تسهیلات اقتصادی پیش‌بینی شده برای حمایت از سرمایه‌گذاران از جمله مهم‌ترین پتانسیل‌های جزیره کیش برای رونق اقتصادی و گردشگری است که مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش با تکیه بر این ظرفیت‌ها و توجه بر اهمیت شناساندن این مزیت‌ها به کشورهای مختلف، تاکنون اقدامات ارزنده‌ای انجام داده‌اند و افزایش آمارهای گردشگری در این روزها که درسنوات گذشته دوره رکود گردشگری کیش بوده است حاکی از اقدامات صحیح و موثر در رشد صنعت گردشگری این جزیره مرجانی است.

درکنار فعالیت‌های سازمان منطقه آزاد کیش، بخش خصوصی نیز با همکاری و حضور پررنگ در اجرای برنامه‌های تدوین شده برای توسعه گردشگری نقش مهمی در تحقق اهداف تعریف شده برای این منطقه آزاد ایفا کرده است. گفتنی است همگام با انجام امور و گسترش امکانات و جاذبه‌های تفریحی، برگزاری نشست با هیات‌های علاقه‌مند از کشورهای مختلف همچون ترکیه، یونان، مکزیک و کشورهای منطقه که به گفته نمایندگان این هیات‌ها بسیار علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و توسعه ارتباطات گردشگری با جزیره کیش هستند، آینده روشن و پررونقی را در مسیر توسعه گردشگری و اقتصادی جزیره کیش ترسیم می‌کند.

منبع: روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش

کدخبر: 471283
ارسال نظر

موضوعات داغ