life

به دنبال برخی اتفاقات که در شوشتر برای گردشگران افتاده بود، عده ای از مردم محلی با برگزاری مراسمی به دلجویی از گردشگران پرداختند.

به گزارش جی پلاس، «دادبه سلمان»، مدیر رستوران و موزه مستوفی و مرکز اطلاع‌ رسانی گردشگری شوشتر می‌ گوید: تعداد گردشگران شوشتر در یک سال گذشته آنقدر زیاد شده است که متأسفانه برخی اتفاقات باعث می‌ شود هر چه رشته‌ ایم پنبه شود.

داستانی که «سلمان» از اتفاقات رخ داده در شوشتر تعریف می‌ کند از این قرار است: پنج‌ شنبه‌ هفته پیش تعدادی گردشگر ایرانی وقتی به رستوران آمدند، لحن اعتراض‌ آمیزی نسبت به مردم و شهر شوشتر داشتند. آنها تازه به شهر رسیده بودند و منتظر تاکسی بودند که دو جوان موتورسوار روی صورت‌ شان اسپری گاز فلفل می‌ زنند که سه نفرشان بعد از چند ثانیه احساس سوزش شدید می‌ کنند. مردم محل به کمک آنها می‌آیند و ماجرا را به پلیس ۱۱۰ و اداره اماکن گزارش می‌ دهند.

او ادامه می‌ دهد: این گردشگران از اتفاقی که رخ داده خیلی ناراحت و عصبانی بودند و قصد داشتند شهر را بلافاصله ترک کنند، اما ما از مدیر هتل محل اقامت‌ شان خواستیم آنها را تا صبح جمعه نگه دارد تا از ایشان دلجویی و عذرخواهی کنیم؛ اما آنها از این اتفاق به‌ قدری ناراحت بودند که بدون دیدن آثار تاریخی و جهانی شوشتر، شهر را ترک کردند.

مدیر مرکز اطلاع‌ رسانی گردشگری شوشتر به اتفاق دیگری که مردادماه امسال برای تعدادی از گردشگران خارجی رخ داده بود، اشاره می‌ کند و می‌ گوید: ۲۱ مردادماه امسال کنار پل تاریخی شادروان در حالی که گروهی از توراپراتورهای اتریشی مشغول بازدید بودند، دو نفر به زورگیری از آنها اقدام کردند و بعد هم متواری شدند. موضوع همان موقع به پلیس و اداره اتباع خارجی اطلاع داده شد. با آنکه مظنون‌ ها شناسایی شدند، اما طبق اطلاعات اداره اماکن در شوشتر آنها هنوز متواری هستند.

آن‌ طور که سلمان می‌ گوید: این اتفاق‌ ها اگرچه در شهر شوشتر موردی رخ داده، اما از این جهت که سبب تخریب چهره‌ شهر و ایجاد ناامنی می‌ شود، برای مردمان شوشتر نگران‌ کننده است.

او بیان می‌ کند: تعداد گردشگران شهر تاریخی شوشتر که دارنده‌ دهمین اثر ایران در فهرست جهانی یونسکو ثبت است، در یک سال گذشته بسیار افزایش داشته و مجموعه گردشگری ما تا تابستان سال آینده ۳۳ قرارداد با آژانس‌ ها برای اجرای تورهای خارجی در این شهر بسته است و حالا هم در انتظار ورود موج جدیدی از گردشگران به شوشتر هستیم؛ ولی متأسفانه چنین اتفاقاتی باعث می‌ شود تلاش‌ ها و بازاریابی‌ های ما برای مطرح کردن شوشتر از بین برود و چهره این شهر تاریخی مخدوش شود.

منبع: ایسنا

کدخبر: 469650
ارسال نظر

موضوعات داغ