life

در میان انسان ها، افرادی هستند که تماشای برج ها، موزه ها و جاذبه هایی از این دست برایشان لذت چندانی ندارند و مشتاقانه به دنبال جاذبه های بیش از حد مهیج می روند که گاهی جانشان را نیز به خطر می اند.

به گزارش جی پلاس، روزنامه «دیلی میل» در گزارشی از خطرناک‌ ترین و ترسناک‌ ترین تورهای گردشگری در سراسر جهان نام برده که با وجود هیجان فراوان، گاهی به قیمت جان گردشگران و یا دستگیری توسط پلیس تمام می‌ شود.

تور راکتور اتمی فوکوشیما - ژاپن

راکتور اتمی فوکوشیما که پس از نیروگاه چرنوبیل محل رخ دادن خطرناک‌ ترین فاجعه اتمی در تاریخ است، به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است. هم‌ اکنون راهنمایان تورهای دولتی با اسکورت اتوبوس‌ های گردشگران توضیحاتی را درباره بروز این فاجعه اتمی به بازدیدکنندگان ارائه می‌ دهند. در سال ۲۰۱۱ شش راکتور نیروگاه اتمی فوکوشیمای ژاپن بر اثر بروز سونامی منفجر شد و منجر به انتشار گازهای رادیواکتیو و در نتیجه تخلیه کامل منطقه شد. با این وجود در حال حاضر به دلیل درصد پایین آلودگی، گردشگران می‌ توانند از بقایای این نیروگاه اتمی دیدن کنند.

زندگی در پناهگاه‌ های زیرزمینی شوروی - لیتوانی

لیتوانی فرصت تجربه زندگی تحت کنترل اتحادیه جماهیر شوروی را با استفاده از سگ‌ های واقعی و افسران سابق «KGB» در پناهگاه‌ های زیرزمینی شوروی سابق برای گردشگران فراهم می‌ کند. این تجربه ترسناک با حمله ارتش سرخ در میان جنگل و در پانزده مایلی شهر ویلینوس - پایتخت لیتوانی - همراه است و گردشگران از آنجا برای مدت سه ساعت به پناهگا‌ه های زیرمینی شوروی منتقل می‌ شوند. گردشگران بیش از این تجربه ترسناک باید برگه‌ ای که در آن نوشته شده "در صورت عدم اطاعت از دستورات، بازدیدکنندگان با تنبیه روانی و فیزیکی مواجه می‌ شوند" را پُر کنند.

تجربه عبور غیرقانونی از مرز - مکزیک

مقامات یک شهر کوچک در مکزیک پارکی موضوعی ایجاد کرده‌ اند که گردشگران در آن می‌ توانند تجربه‌ ای مشابه با آنچه مهاجران غیرقانونی مکزیک در هنگام عبور از مرز و رسیدن به آمریکا تجربه می‌ کنند را داشته باشند. گردشگران شهر «ال آلبرتو» با پرداخت ۲۰ دلار می‌ توانند برای مدت سه ساعت تجربه شبیه‌ سازی شده عبور غیرقانونی ار مرز میان مکزیک و آمریکا را داشته باشند. گردشگران در این تجربه باید در مناطق صعب‌ العبور از دست مامورهای مرزی فرار کنند. البته گردشگران برخلاف بسیاری از مهاجران غیرقانونی در معرض خطر واقعی نیستند.

بازدید از کارخانه کوکائین - کلمبیا

برخی تورهای گردشگری در آمریکای شمالی فعال هستند که گردشگران را برای بازدید از کارخانه های کوکائین به مناطق مرتفع کوه‌ های «سیرا نواد» می‌ برند. گردشگرانی که خطر فراوانی را به جان می‌ خرند با کمک راهنمایان محلی از مزرعه‌ های کشت مواد مخدر دیدن می‌ کنند. این تورها تنها ۹ دلار قیمت دارند، اما گردشگران خود را در خطر بزرگی چون ربوده شدن توسط شبه‌ نظامیان قاچاقچی منطقه و یا دستگیری توسط پلیس قرار می‌ دهند. در صورتی که پلیس افراد شرکت‌ کننده در این تورها را در مناطق تولید مواد مخدر ببیند، می‌ تواند آنها را دستگیر کند.

بانجی‌ جامپینگ بر فراز کروکدیل‌ ها - مرز زیمبابوه و زامبیا

گردشگران می‌ توانند با استفاده از طناب کشی بسته شده به پاهایشان از پل "ویکتوریا" بر فراز رودخانه «زامبزی» محل زندگی کروکدیل‌ ها سقوط آزاد را تجربه کنند. در سال ۲۰۱۲ یک جوان ۲۲ ساله استرالیایی پس از سقوط آزاد از روی این پل به دلیل پاره شدن طناب در شرف افتادن به داخل رودخانه و هم‌نشینی با کروکدیل‌ های گرسنه بود که طناب او به صخره‌ ها گیر کرد و او به محلی دور از اجتماع کروکدیل‌ ها افتاد و در نهایت توانست با چند خراشیدگی و شکستن استخوان ترقوه با شنا کردن خود را به محلی امن برساند.

تور تعقیب گردباد - آمریکای مرکزی

تور «سیلور لاینینگ» گردشگران را به فاصله ۱۵ مایلی گردباد ویران‌ کننده و کشنده با سرعت ۳۰۰ مایل در ساعت می‌ برد. یک زوج به نام «راجر» و «کرین» که برگزارکننده این تور گردشگری خطرناک هستند، گروه‌های ۱۸ نفری گردشگران را در سه اتوبوس برای مدت ۱۰ روز و به قیمت هر نفر ۲۳۰ پوند به تعقیب تورنادو می‌ برند.

تور جاده مرگ - بولیوی

جاده یانگوش در ارتفاع ۴۶۲ متری شمال بولیوی معروف به جاده مرگ، یکی از مهیج‌ ترین و خطرناک‌ ترین مقاصد برای گردشگران اهل ماجراجویی و خطرات بیش از حد است، چرا که به‌ طور متوسط سالانه ۳۰۰ نفر در این منطقه جان خود را از دست می‌ دهند. این مسیر ۲۵ مایلی که خطرناک‌ ترین جاده جهان است سالانه پذیرای ۲۵ هزار نفر گردشگر دوچرخه‌ سوار است. این جاده که در واقع حکم یک پرتگاه را دارد منظره‌ های چشمگیری از جنگل‌ های بارانی آمازون دارد که این مناظر زیبا گاهی موجب پرت شدن حواس افراد و سقوط مرگبار می‌ شود. این جاده برای محلی‌ ها بسیار حائز اهمیت است و روزانه سفرهای زیادی را در این جاده مرگبار با کامیون و ماشین تجربه می‌ کنند.

منبع: ایسنا

کدخبر: 469575
ارسال نظر

موضوعات داغ