به گزارش جماران به نقل از اسرا، حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به ماه مبارک رمضان، به بیان حدیثی نورانی از امام رضا علیه السلام پرداختند و فرمودند:
شما شنیده‌اید که گاهی نسیم می‌وزد، شنیده‌اید وقتی نسیم می‌وزد انسان باید در معرض نسیم قرار بگیرد و خود را نپوشاند، آن نسیم الهی که در ماه مبارک می‌وزد، وجود مبارک حضرت آن هوای غیبی را پیش‌بینی کرده و لذا فرمود یک نسیم خنک و سعادت‌بخشی دارد می‌وزد و آن ماه مبارک رمضان است، آماده باشید که ماه مبارک رمضان دارد می‌آید.
وجود مبارک حضرت فرمود: چند روز دیگر نسیمی می‌وزد به نام ماه مبارک رمضان، آماده باشید، او به شما رو کرده است، این ماه برای شما اقبالی است، این ماه، ماه خداست.
ایشان در خصوص آثار و برکات روزه، روزه را فرصت انسان برای فرشته شدن خواندند و فرمودند:
مرحوم آقا سیّد محمدکاظم در بحث روزه مستحبی دارد که در فضیلت روزه همین بس که انسان شبیه فرشته می‌شود، فرشته کارش خوردن و نوشیدن و غرایز و امثال اینها نیست، انسان در ماه مبارک رمضان دعوت شد که فرشته بشود، فرشته شدن برای انسان ممکن است.
حضرت آیت الله جوادی آملی خطاب به جوانان و نوجوانان، آنان را به بهره‌گیری حداکثری از ماه مبارک رمضان در سایه استفاده از راهنماهای معنویی دعوت کردند و اذعان داشتند:
نوجوان‌های ما، جوان‌های ما حداکثر بهره را از این ماه مبارک ببرند. این جوان‌ها به تعبیر ادیبان، تند و تیزند، اما از تیرِ تیز کاری ساخته نیست و هرگز به شکار نمی‌رسد و شکار نمی‌کند مگر از کنار یک کمان منحنی بگذرد و آن تربیتِ پیر سالخورده است، یک جوان تا یک استاد نبیند تا پیری او را هدایت نکند تا قد خمیده‌ای او را رهبری نکند این هرگز به مقصد نمی‌رسد، این جوان یا این نوجوان اگر این معارف بلند پیران دینی ما را عنایت کنند اینها کاملاً به مقصد می‌رسند و آنچه را که باید به آن دسترسی پیدا کنند دسترسی پیدا می‌کنند وگرنه تیرِ تیز خشک را اگر شما رها کنید این چقدر می‌تواند به مقصد برسد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.