مراسم چهلمین روز رحلت آیت الله ˈآقامجتبی تهرانیˈ روز چهارشنبه 25 بهمن در مسجد جامع بازار برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی، مراسم اربعین این عالم عامل ربانی و مرجع تقلید روز چهارشنبه 25 بهمن از ساعت 9 و 30 تا 11 و 30 صبح از سوی بیت این استاد در مسجد جامع بازار تهران ویژه برادران برپا خواهد شد.

همچنین مراسم چهلم این استاد اخلاق از ساعت 16 و 30 تا 18 ویژه خواهران در محل جلسات اخلاق در خیابان ایران، بن بست ملکی برقرار می‌باشد.

آقامجتبی تهرانی متولد سال 1316 هجری شمسی در تهران، تحصیل در علوم دینی و حوزوی را از دوران کودکی آغاز کرد و با هدایت و ارشاد پدر خود، برای چهار سال به مشهد مقدس مهاجرت کرد.

وی پس از گذراندن دوره سطح به قم مهاجرت کرد تا در حوزه نوپای آن زمان حضور یابد و سطوح عالی دروس حوزوی را نیز به اتمام برساند که در این روزگار، محضر علمی بزرگانی چون حضرت امام خمینی(س) ، مرحوم آیت الله‏العظمی بروجردی، آیت الله العظمی گلپایگانی و مرحوم علامه طباطبایی را درک کرد.

سه سال پس از تبعید امام خمینی (س)، آقا مجتبی به نجف رفت ولی مدت زیادی طول نکشید که امام به ایشان امر کردند تا در تهران حضور داشته باشد و لذا در سال 1349 به ایران بازگشت.

آیت الله آقامجتبی تهرانی از آن زمان تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به اقامه نماز جماعت در مسجد جامع بازار پرداخت و تدریس سطوح عالی خود را در مدارس علمیه تهران آغاز کرد.

این مرجع تقلید، پس از سال ها تدریس برای شاگردان و طلاب حوزه علمیه و نیز برگزاری جلسات عمومی اخلاق برای سالکان طریق معرفت، در بامداد سیزدهم دی ماه به دیدار حق شتافت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.