یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی روزه را بهانه‌ای برای صله رحم و افطاری دادن دانست و گفت: خداوند انسان را برای خودسازی و خدمت رسانی آفریده که در ماه مبارک رمضان می‌توان به آن‌ها تجلی بخشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: روزه تنها غذا نخوردن از اذان صبح تا اذان مغرب نیست بلکه روزه یک سفره رنگارنگ و متنوعی است که برکات و دستاوردهای فراوانی از جهات اعتقادی، اخلاقی، خودسازی و ذوب شدن گناهان دارد.

وی با تاکید بر این‌که «نباید ماه رمضان را صرفا در روزه گرفتن خلاصه کرد» اظهار کرد: هر ساعت ماه مبارک رمضان با ساعات دیگر در طول سال تفاوت آشکار دارد که باید با تاملات عمیق به خیرات و برکات آن تا حدودی پی برد.

این نماینده پیشین مجلس ادامه داد: بسیاری از دانشمندان عقیده دارند خداوند انسان را برای خودسازی، خدمت‌رسانی و خداپرستی آفریده است و اگر کسی ماه رمضان را با برنامه‌های متنوعش در نظر گیرد قطعا به هر سه فلسفه خلقت می‌توان لباس عمل پوشاند.

اکرمی خاطرنشان کرد: انسان با روزه می‌تواند به خودسازی بپردازد، در پرتو آن خدمات‌رسانی کند و در پناهش به خداپرستی که انگیزه خلقت انسان است، برسد.

وی سه امتیاز را برای ماه مبارک رمضان برشمرد و تصریح کرد: اولین امتیاز، یک ماه روزه داری این است که هر انسان بالغ، عاقل و سالمی باید روزه بگیرد تا از برکات این روزه‌داری بهره‌مند شود.

اکرمی با اشاره به نزول قرآن در ماه رمضان، گفت: دومین نکته با ارزش در این ماه نزول قرآن، لیلة‌القدر و معراج پیامبر اکرم (ص) است که همگی در کنار هم می‌تواند برتری ماه رمضان را به اثبات برساند.

این نماینده سابق مجلس با بیان این‌که «روزه یک سوژه و بهانه برای صله رحم، افطاری دادن و عیادت بیماران است» اظهار کرد: این امتیازات به برکت روزه ماه مبارک رمضان پررنگ شده و چه بسا این افطاری دادن‌ها، صله رحم‌ها و تلاوت قرآن‌ها دستاوردهای زیادی برای فرد و جامعه خواهد داشت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.