محمد‌نبی حبیبی در پایان نشست حزب موتلفه اسلامی ، با اشاره به سالروز انتشار نامه امام خمینی‌(ره) به گورباچف گفت: امام(ره) با آن نگاه تیزبین خود، در گذشته توقف نکرد و در حال هم درنگ نفرمود بلکه نگاه او به آینده بود و با آینده‌نگری، حرکت انقلاب را در مسیر طوفانی پیش‌رو خوب و موفق می‌دید.

وی افزود: امام خمینی‌(ره) با پیش‌بینی فروپاشی شوروی به جهان کفر هشدار داد ولی هشدار او را جدی نگرفتند. امروز نیز مقام معظم رهبری با هوشیاری حوادث منطقه و جهان را رصد می‌کنند و جهان کفر و استکبار را پند می‌دهند اما ظاهرا گوش شنوایی در اتاق جنگ غرب وجود ندارد.

حبیبی تصریح کرد: پیام انقلاب اسلامی ایران به غرب این است که بر طبل خشونت، خونریزی و تحمیل ایدئولوژی خود در جوامع اسلامی نکوبید و از دیکتاتوری‌های منطقه حمایت نکنید و در مقام تجدید مناسبات ظالمانه با جهان اسلام نباشید. شما مشکلات جانکاهی در جوامع خود دارید پس به کشورتان برگردید و به فکر نجات خود و مردمتان باشید.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: غرب باید بداند صدای شکستن استخوان‌های کمونیسم که در اواخر قرن بیستم در همه جهان طنین‌افکن شد، اکنون برای جهان سرمایه‌داری پدیدار گشته است. آگاهان و هوشمندان عالم صدای شکسته‌شدن استخوان‌های لیبرالیسم و سرمایه‌داری را می‌شنوند و این استخوان‌های شکسته شده را با خشونت و خونریزی نمی‌توان جوش داد.

وی با اشاره به نقد مشفقانه مقام معظم رهبری از دیپلماسی خارجی کشور در دیدار سفرا و مسوولان وزارت خارجه، اظهار کرد: سرعت تحولات در منطقه فوق‌العاده و دستاورد‌های انقلاب در منطقه و جهان بی‌نظیر است. جهان در مسیر گفتمان انقلاب اسلامی پیش می‌رود و اگر دستگاه دیپلماسی کشور نتواند پیام انقلاب و حرف نوی مقام معظم رهبری در مورد تحولات اخیر را به جهان برساند دچار آسیب خواهیم شد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.