پرتال امام خمینی (س) در صفحه ویژه ای با عنوان ضیافت رحمت بر آن است تا در سلسه مطالبی هر روز مطالبی را باعنوان 30 گنج در یک شهر را که از آثار امام خمینی استخراج شده است در اختیار علاقمندان و طالبان گنجهای حقیقی قرار دهیم. باشد که در پایا ن این ماه عظیم با 30 گنج آشنا شده و بهره برداری و مالکیتش را از آن خویش کنیم.انشاء الله برای یک سال پیش رو بیمه شده و نیازهای مان را از آن منبع و سفره گسترده تامین نماییم. تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.بخش هجدهم این مطلب را با هم می خوانیم :
قلب انسان مانند آینه، صاف و روشن است و بر اثر توجه فوق العاده به دنیا وکثرت معاصی کرد می شود، ولی اگر انسان لااقل صوم را برای حق تعالی خالص و بی ریا انجام دهد (نمی گویم عبادت دیگر خالص نباشد، همه عبادات لازم است خالص و بی ریا انجام گیرد.) این عبادت را که اعراض از شهوات، اجتناب از لذات و انقطاع از غیر خداست در این یک ماه به خوبی انجام دهد، شاید تفضل الهی شامل حال او شده آینه قلبش از سیاهی و کدورت زدوده گردد؛ و امید است که او را از عالم طبیعت و لذات دنیوی منحرف و منصرف سازد؛ و آنگاه که می خواهد وارد «شب قدر» شود، نورانیتهایی که در آن شب برای اولیا و مومن حاصل می شود به دست آورد.
و جزای چنین روزه ای خداست؛ چنانکه فرموده است: الصوم لی و انا اجزی به. (1) چیز دیگر نمی تواند پاداش چنین روزه ای باشد. جنات نعیم در مقابل روزه او بی ارزش بوده، نمی تواند پاداش آن به حساب آید.
(جهاد اکبر، ص 29-30)
1- «فروع» کافی؛ ج 4 «کتاب الصیام»، «باب ما جاء فی فضل الصوم و الصائم»، ح6، ص 63 .
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.