انجمن علمی عرفان اسلامی ایران وابسته به پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی فراخوان اولین همایش عرفان عاشورا و محورهای آن را منتشرکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبری جماران انجمن علمی عرفان اسلامی ایران وابسته به پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی طی اطلاعیه ای فراخوان اولین همایش عرفان عاشورا با محوریت دعای عرفه و محورهای آن را منتشر کرده است.

مراتب علم و معرفت، مراتب خداشناسی، ارتباط نظر و عمل، مراتب شکر، حماسه و عرفان، نیایش، جلوه های رحمت الهی، نظام آیه ای و نشانه ای شناخت در دعای عرفه محورهای اولین همایش عرفان عاشورا را تشکیل می دهد.

علاقمندان می توانند مقالات خود را تا پانزدهم دی ماه به دبیرخانه همایش ارسال نمایند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66743043 تماس بگیرند.

انجمن علمی عرفان اسلامی ایران که چندسالی از تاسیس آن می گذرد از سال 87 فعالیت جدی خود را به منظور برنامه ریزی های علمی متمرکز و تأکید بر مبانی عرفان اسلامی، به ویژه اندیشه امام خمینی(س) و دیگر عارفان معاصر آغاز کرده است و تلاش می کند در زمینه عرفان نظری و عملی به معرفی عرفان غنی شیعی بپردازد.

اهداف کلی انجمن علمی عرفان اسلامی ایران در برگیرنده سازمان دهی و مدیریت مطالعات و پژوهش هادر حوزه عرفان اسلامی، بررسی و تبیین، تصحیح و نقادی متون اصیل عرفانی با رویکرد علمی، تبادل و تعامل میان نیروهای متخصص و فعال سازی محیط علمی و بررسی تحلیلی و تطبیقی عرفان اسلامی و دیگر عرفان هاست.

انجمن علمی عرفان اسلامی ایران زیرنظر پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی و به ریاست خانم دکتر فاطمه طباطبایی به فعالیت می پردازد. علاقمندان برای آشنایی بیشتر با این انجمن و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با همایش عرفان عاشورا می توانند به پایگاه اینترنتی www.anjoman-erfan.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.