پیام تسلیت حضرت امام خمینی(س) به مناسبت درگذشت آیت الله روح الله خاتمی : برادر عزیزم خاتمی زنده‌دل چهرۀ تابناک مبارزات خستگی‌ناپذیر روحانیت روشن‌ضمیر در دهه‌های اخیر این مرز و بوم بود. او روشنفکری متدین و مجتهدی بزرگوار و از خوبان امینی بود که اگر نتوان گفت بی‌نظیر مسلما کم‌نظیر بود.

حضرت امام خمینی(س) یک روز پس از رحلت آیت الله روح الله خاتمی(ره)، در روز ششم آبان ماه سال 67 طی پیامی درگذشت این عالم شیعه و رییس حوزه علمیه اردکان یزد را تسلیت گفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌‌الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
اسلام و ایران یکی از پرفروغ‌ترین چهره‌های تقوا و خلوص و ایمان خود را از دست داد. برادر عزیزم خاتمی زنده‌دل چهرۀ تابناک مبارزات خستگی‌ناپذیر روحانیت روشن‌ضمیر در دهه‌های اخیر این مرز و بوم بود. او روشنفکری متدین و مجتهدی بزرگوار و از خوبان امینی بود که اگر نتوان گفت بی‌نظیر مسلما کم‌نظیر بود. او با گوشت و پوست خود مبارزه را می‌فهمید و سختی‌های آن را چون شربتی گوارا می‌نوشید. او یار و پناه محرومان بود. او یک عمر با تحجر و واپسگرایی جنگید و یکی از طرفداران بی‌بدیل اسلام ناب محمدی در عصر فریب و خودپرستی بود. او پاک زیست و پاک مرد و پاک در جوار رحمت ربش آرمید. این ضایعۀ دردناک را به مردم ایران خصوصا به اهالی متدین استان یزد و به خانوادۀ مکرمش و فرزندان متدینش و فرزند فاضل و باتقوی و متعهدمان جناب حجت ‌الاسلام آقای حاج سیدمحمد خاتمی وزیر محترم ارشاد اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم. خداوند او را غریق رحمت خویش گرداند.
روح‌الله الموسوی الخمینی
67/8/6
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.