در پی درگذشت بانو حاجیه خانم خدیجه ثقفی همسر و یار فداکار حضرت امام خمینی(س) مراجع عظام در پیام های جداگانه ای این مصیبت را به بیت امام خمینی(س) و بیت آیت الله ثقفی(ره) تسلیت گفتند.

در پی درگذشت بانوی بزرگ انقلاب اسلامی حاجیه خانم خدیجه ثقفی مراجع عظام در پیام های جداگانه ای این مصیبت را به بیت امام خمینی(س) و بیت آیت الله ثقفی(ره) تسلیت گفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران متن پیام‌ها بدین شرح است:
آیت‌الله مکارم شیرازی :
این بانوی محترمه در تمام کوران‌های سیاسی دوران انقلاب در کنار امام بود
جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حاج سید حسن خمینی (دامت افاضاته)
ضایعه مولمه [ارتحال] همسر بزرگوار امام راحل (قدس سره الشریف) سبب تأسف فراوان گردید.
در افتخار این بانوی محترمه همین بس که در تمام کوران‌های سیاسی دوران انقلاب در کنار امام (قدس سره الشریف) بود و فرزندان برومند و شایسته‌ای به جهان اسلام تحویل داد.
اینجانب به جنابعالی و بیت محترم امام (قدس سره الشریف) و تمام خاندان‌های مرتبط به این بیت شریف تسلیت عرض می‌کنم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان و علو درجات برای آن بانوی مکرمه را از خداوند مسئلت دارم.
ناصر مکارم شیرازی
2/1/88
آیت الله صافی:
همسر حضرت امام علاوه بر سهیم بودن در به ثمر رسیدن این انقلاب بزرگ،بازمانده خاندان اصیل علم و زعامت شیعه بودند
حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید حسن خمینی دامت افاضاته
سلام علیکم بما صبرتم
ارتحال بانوی مکرّمه همسر و همراه حضرت امام رضوان الله تعالی علیه را که علاوه بر آنکه در به ثمر رسیدن این انقلاب بزرگ، سهیم می‌باشند بازمانده یکی از خاندان اصیل علم و زعامت شیعه بودند و آثار علمی آنها همواره مورد استفاده علمای اعلام بوده و هست، به جنابعالی و بیت رفیع، تسلیت عرض نموده مزید مغفرت واسعه الهیه را برای فقیده سعیده و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان خصوصا بنات معظمه ایشان از خداوند متعال، مسئلت می‌نمایم.
24 ربیع الاول 1430
2/1/88
لطف الله صافی
آیت الله نوری همدانی:
درگذشت بانوی فداکار و خدمتگذار همسر محترمه حضرت امام خمینی را تسلیت عرض می‌کنم
حضرت حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج سید حسن خمینی دامت برکاته
درگذشت بانوی فداکار و خدمتگذار همسر محترمه حضرت امام خمینی(رضوان‌الله علیها) را به محضر مبارک جنابعالی و اخوان مکرم و سایر اعضای بیت محترم امام اعلی الله مقامه وافراد بیت شریف ثقفی تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت و بریا شما صبر و اجر مسالت مینمایم.
2/1/1388
حسین نوری همدانی
آیت الله منتظرى:
آن بزرگوار در همراهى امام خمینى در تبعید و همچنین‏ ‏در فوت نابهنگام دو فرزندش سختى هاى فراوان کشید و صبورانه تحمل نمود
جناب مستطاب حجة الاسلام آقاى حاج سید حسن خمینى دامت افاضاته
‏ ‏پس از سلام و تحیت ، رحلت مرحومه مغفوره مومنه صالحه حاجیه خانم ثقفى همسر بنیانگذار‏ ‏جمهورى اسلامى حضرت آیت الله العظمى امام خمینى (طاب ثراه) و مادر بزرگ جنابعالى را به شما و‏ ‏همه بازماندگان و علاقه مندان محترم و بیت شریف امام خمینى و بیت مرحوم آیت الله ثقفى تسلیت‏ ‏مىگویم . آن بزرگوار در همراهى امام خمینى مخصوصا در دوران تبعید به خارج از کشور و همچنین‏ ‏در فوت نابهنگام دو فرزندش سختى هاى فراوان کشید و صبورانه تحمل نمود.
‏ ‏از خداى قادر متعال براى ایشان رحمت واسعه الهى و حشر با صدیقه کبرى فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و‏ ‏براى همه فرزندان و بستگان و علاقه مندان صبر جمیل و اجر جزیل و براى جنابعالى سلامت و توفیق‏ ‏خدمت بیشتر به اسلام عزیز را مسألت مىنمایم .‏ ‏والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته .
23ربیع‌الاول1403 - 1/1/1388
قم‌المقدسه-حسینعلی منتظری
آیت الله حسین مظاهری:
بی تردید باید ایشان را مادر نهضت و انقلاب اسلامی قلمداد کرد
جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید حسن خمینی دامت تأئیداته
با اهداء سلام و ابراز تأسّف و تألّم، رحلت همسر وفادار و فداکـار حضرت امام خمینی«قدّس سرّه الشّریف» را به جنابعالی و اخوان مکرّم و سایر اعضای محترم بیت شریف امام راحل، خصوصاً به فرزندان گرامی ایشان، صمیمانه تسلیت می گویم.
نقش آن بانوی معظّمه در نهضت بزرگ و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، آن چنان عظیم و برجسته است که بی تردید باید ایشان را مادر نهضت و انقلاب اسلامی قلمداد کرد. این شخصیت نمونه با اقتداء به بانوی بزرگ اسلام و همسر عظیم القدر رسول خدا«صلی الله علیه و آله و سلم» در همراهی و همقدمی وفادارانه با امام عزیز و بزرگوار در همۀ مراحل نهضت و در تمام فراز و نشیب های انقلاب اسلامی از هیچ خدمتی فروگذار ننمود و فداکارانه با تحمّل شدائد و مصائب بزرگی همچون فقدان فرزند جلیل القدر خود، آزمایش های دشواری را با سربلندی و افتخار پشت سر نهاد و با صبر و استقامتی مثال زدنی سالیان متمادی برای رهبر کبیر انقلاب، یاری غمخوار و قرینی وفادار بود. و پس از ارتحال جانگداز امام عظیم الشّأن نیز مصیبت فقدان فرزند عزیز دیگری را با شرح صدر متحمّل شد و اینک در پیشگاه خداوند متعال و در جوار قرب امام راحل بزرگوار، اجر معنوی آن همه صبر و بردباری و شجاعت و وفاداری را دریافته و به فوز و فلاح ابدی نائل گشته است.
از خداوند تعالی برای امام عالیقدر و همسر معظّم ایشان و دو فرزند مجاهدشان علوّ درجات و جوار قرب اولیای الهی«صلوات الله و سلامه علیهم اجمعین» و برای خاندان مکرّم امام و سایر بازماندگان محترم، صبر و سلامت و سعادت ابدی و برای جنابعالی مزید توفیقات و تأئیدات عالیه در صیانت و حراست از راه نورانی و بیت شریف امام راحل عظیم الشّأن«قدّس سرّه الشّریف» مسئلت می کنم. والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته
حسین المظاهری
23/ربیع المولود/1430
1/1/1388
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.