پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال 88 :

یادگار امام گفت: انشاأالله خداوند یکی ازعیدی های ما را شفای عاجل همسر مکرمه امام قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدحسن خمینی که در جمع هزاران نفر از عاشقان حضرت امام در حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی سخن می گفت، اظهار داشت: خداوند منان را سپاسگذاریم که ما را یکسال دیگر زیر سایه خود و در نظام مقدس جمهوری اسلامی مفتخر به ادامه تلاش کرد و از هماو می خواهیم سالی غریق رحمت، سعادت و بهبودی را نصیب ملت گرداند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران یادگار امام با اشاره به اهمیت دعا در دین اسلام، گفت: در اسلام برای هر فراز و فرود و هر قیام و قعودی، دعایی اختصاص داده شده است تا به وسیله آن، انسان بتواند گره از مشکلات خود بازگشاید و راه خود را درست انتخاب کند.

سیدحسن خمینی افزود: اینکه خداوند سبحان این نعمت را برای بندگان خود قرار داد که بتوانند مستقیم با او سخن بگویند، یکی از الطاف الهی است. در نظام الهی همه موجودات با معبود خود بدون واسطه نجوا می کنند.

یادگار امام با بیان اینکه وقتی گریه می کنیم خاضع می شویم و خداوند حتما پاسخ ما را خواهد داد، تاکید کرد: خداوند در قرآن گفته است "مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم" اگر در این سخن خد،ا تردیدی کنیم العیاذ بالله به پروردگار دروغ بسته ایم.

وی رازگویی با خدا را یکی از شروط استجابت دعا خواند و گفت: باید چشم حقیقت بین داشت. در دعای تحویل سال می گوییم "ای تغییر دهنده دلها و دیدگان ، قلوب و ابصار ما را تغییر بده" . اگر تغییر دهنده دلها، نگاههای ما را عوض کرد نسیم رحمت الهی را خواهیم دید.

سید حسن خمینی ادامه داد: دعا رمز انسانیت است. انسان با دعا است که با معبود خود سخن می گوید و او را به می خواند. کتابهای ادعیه وسیله ای هستند برای رازگشایی و دردگشایی.

یادگار امام راحل به بیماری همسر مکرمه امام اشاره کرد و گفت: جا دارد در حرم مطهر و در لحظه تحویل سال نو، دعا برای شفای همسری که یک عمر در راه انقلاب همراه امام بود فراموش نکنیم.

وی با بیان اینکه دعا باید جمعی بوده و همه را شامل شود، گفت: یکی از موارد بسیار مهم در استجابت دعا این است که انسان تنها خود را دعا نکند. خداوند وقتی می خواهد شفا بدهد به همه شفا می دهد به همین دلیل است که می‌گوییم "خداوندا، همه‌ی بیماران را شفا عنایت فرما"

سید حسن خمینی در پایان با تبریک سال جدید به ملت ایران از همه مردم خواست که برای شفای همسر امام کنند.

این مراسم که با حضور جمع کثیری از مردم ، آیات عظام ، علما ، مسولان لشکری و کشوری برگزار شد، با قرائت قرآن، شعرخوانی، تواشیح و قرائت فرازهایی از سخنان حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدخمینی پایان یافت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.