life

برخی از ماسک‌ ها می‌ توانند پوست را سفت‌ تر کنند مثلاً اگر از ماسک سفیده تخم‌مرغ استفاده کنیم پوست مان کشیده‌ تر می‌ شود.

به گزارش جی پلاس،‌ پروین متوسلین متخصص پوست با اشاره به ماسک‌ های خانگی افزود: ماسک‌‌ های طبیعی و خانگی خوب هستند اما حتماً باید توجه شود که می‌ توانند حساسیت‌ زا هم باشند خصوصا برای کسانی که مستعد اگزما یا حساسیت‌ های کوچک، کهیر و این قبیل مشکلات آلرژیک هستند، چون این ماسک‌ ها ممکن است باعث ایجاد یا تشدید حساسیت شوند.
وی اظهار داشت: برای پی بردن به داشتن یا نداشتن حساسیت به ماسک‌ های میوه‌ ای خانگی ابتدا کمی از آن را روی پوست امتحان کنید و سپس کاملاً استفاده کنید.
متوسلین در ادامه با اشاره به ماسک‌ های خانگی توصیه شده، تصریح کرد: ماسک‌ های خانگی مختلفی را می‌ توان استفاده کرد و در کتاب‌ ها به طور قطع اشاره نشده که کدام ماسک خوب و کدامیک بد است اما با توجه به تجربیاتی که وجود دارد می‌ توان گفت ماسک‌ هایی که حاوی عسل و یا حاوی زرده تخم مرغ است می‌ تواند در جوان سازی و شادابی پوست موثر باشد و نوع میوه‌ مورد استفاده در ماسک‌ ها بسته به اهداف مصرف شامل جوان سازی یا رفع لک‌ های پوستی یا بستن منافذ پوست و ... فرق دارد.
وی بیان کرد: برای کسانی که پوست خشک و حساس دارند ماسک خیار و افرادی که دارای پوست‌ های آکنه‌ ای یا اسیدی هستند ماسک کیوی، پرتقال و یا لیمو مناسب است.
این متخصص پوست عنوان کرد: کرم‌ هایی که حاوی مواد بوتاکس‌ اند و حتی ماسک‌ های خانگی به ویژه ماسک موز که بیشتر برای پوست‌ های چرب و جوان سازی و بستن منافذ هستند نمی‌ توانند جای بوتاکس عمل کنند و روی عضله اثر بگذارند.
وی خاطرنشان کرد: بوتاکس سم ضعیف شده است که مستقیما به داخل عضله تزریق می‌ شود و عضله را فلج می‌ کند و از هیچ چیز سطحی‌ حتی کرم‌ های استاندارد ساخته شده در محصولات آرایشی و بهداشتی نمی‌ توان انتظار اثرات شدید بوتاکس را داشت بنابراین ماسک‌ های میوه‌ ای نمی‌ توانند جایگزین بوتاکس شوند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کدخبر: 482700
ارسال نظر

موضوعات داغ