life

زمانی که فرد به آرامی غذا می خورد، معده این فرصت را دارد که با آرامش غذا را هضم کند و به این ترتیب خطر چاقی و اضافه وزن تا 30 درصد کاهش می یابد.

به گزارش جی پلاس، ابوالفضل وفایی نژاد، متخصص غدد و متابولیسم اظهار داشت: برای کنترل بسیاری از اختلالات و بیماری‌ ها، باید حجم وعده‌ های غذایی را کاهش داده و در مقابل میان وعده‌ های غذایی را بیشتر کرد.

وی گفت: افرادی که سریع غذا می‌ خورند، به معده خود اجازه نمی‌ دهند که احساس سیری را اعلام کند و در نتیجه موادغذایی بیش از نیاز مصرف شده و فرد در معرض چاقی و اضافه وزن می‌ شود.

وفایی‌ نژاد تأکید کرد: آرام غذا خوردن به معده این فرصت را می‌ دهد که غذا را با آرامش هضم کرده و از این طریق می‌ تواند خطر چاقی و اضافه وزن را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

وی خاطر نشان کرد: پیاده‌ روی کردن پس از وعده‌ های غذایی اصلی نیز می‌ تواند خطر چاقی و اضافه وزن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

وفایی‌ نژاد با اشاره به اینکه مصرف میوه‌ ها و سبزی‌ ها نیز می‌ تواند خطر چاقی را کاهش دهد، یادآورشد: در مقابل باید از مصرف غذاهای حاضری و انواع فست‌ فودها که حاوی چربی بالایی هستند نیز پرهیز کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کدخبر: 469542
ارسال نظر

موضوعات داغ