life

علت وجود مجلات قدیمی در مطب پزشکان در تحقیقاتی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش جی پلاس، محققان دانشگاه اوکلند دریافتند که با وجود تلاش پزشکان برای قرار دادن مجلات جدید اتاق انتظار، باز هم تنها مجلات کهنه باقی می‌ مانند.

به گفته محققان، هر چه تاریخ انتشار مجلات جدیدتر باشد، احتمال اینکه بیماران آنها را با خود از مطب خارج کنند بیشتر است. اما مجلات کهنه‌ تر و با موضوعات جدی مانند مجلات اقتصادی بیشتر در جای خود باقی می‌ مانند.

پروفسور بروس آرول، رهبر ارشد این پژوهش گفت: ما در تحقیقات خود دریافتیم که مجلات زرد و دارای داستان، کمتر در مطب پزشکان باقیمانده و نسخه‌ های جدید آن توسط بیماران به بیرون برده می‌ شوند.

محققان برای آزمایش نظریه خود، ۸۷ مجله را در پژوهشی در نیوزلند بین ماه های آوریل و مه مورد نظارت قرار دادند. این بررسی‌ ها پس از ۳۱ روز و بعد از اینکه همه مجلات زرد بیرون برده شد و مجلات قدیمی با موضوعات جدیدی مانند تایمز باقی ماندند، پایان یافت.

پروفسور آرول به این نتیجه رسید که پزشکان برای ذخیره پول و صرف هزینه کمتر برای مجلات جدید بهتر است که نسخه‌ های قدیمی‌ تر مجلات زرد را در مطب خود قرار دهند.

محققان در یافته‌ های خود دریافتند که ۴۱ مجله در هر ماه با میانگین قیمت ۳٫۲۰ پوند در ۸۰۰۰ مطب بریتانیا معادل ۱۲٫۶ میلیون دلار بوده که می‌ تواند برای خدمات درمانی بهتر مورد استفاده قرار بگیرد.

این پژوهش در مجله British Medical منتشر شده است.

منبع: ایسنا

کدخبر: 469521
ارسال نظر

موضوعات داغ