life

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به مردم هشدار داد که مراقب سوء استفاده ها از نام سلول های بنیادین در جوان سازی پوست باشند.

به گزارش جی پلاس، دکتر محمد علی نیلفروش زاده، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه برگزاری چهاردهمین کنگره سالانه انجمن متخصصین پوست ایران با بیان اینکه تولید سلول های بنیادین نیازمند شرایط بسیار ویژه و در اختیار تعداد محدودی از دانشگاه های علوم پزشکی است، افزود: برخی از افراد با تبلیغات نادرست در خصوص کاشت مو و بهره گیری از سلول های بنیادین در این خصوص، همچنین جوانسازی پوست و رفع چین و چروک با استمسل (سلول بنیادین) قصد گمراهی و دریافت مبالغ گزافی از هموطنان را دارند.

وی گفت: اکنون تولید سلول های بنیادین توسط دو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تهران در شرایط بسیار خاص و با ابزارهای تخصصی پیشرفته در محیط عاری از میکروب یعنی کلین روم (اتاق تمیز) قابل انجام است.

نیلفروش زاده افزود: در برخی موارد شاهد تبلیغ برای انجام "پی آر پی" به عنوان تکنیکی که در آن از سلول های بنیادین استفاده می شود، هستیم که این مطلب کذب است و تزریق سلول های خونی فرد طی روش" پی آر پی" با بحث تزریق سلول های بنیادین بسیار متفاوت است.

عضو انجمن متخصصین پوست ایران ضمن هشدار به اینگونه افراد سودجو به مردم هشدار داد که فریب این تبلیغات دروغین و غیر اخلاقی را نخورند و در مواجهه با چنین مواردی، مراتب را به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی محل خود اطلاع دهند.

این متخصص و جراح پوست و مو تاکید کرد: کشت سلول های بنیادین در شرایط خاص قابل انجام است و در مطب شخصی یا کلینیک ها امکان تولید، تکثیر و تلخیص آن وجود ندارد.

دومین روز از برگزاری کنگره پوست به موضوع بهره گیری از سلول های بنیادین در جوانسازی و رفع چین و چروک های پوست اختصاص داشت.

چهاردهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران جمعه پنجم دی ماه ۹۳ به کار خود پایان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

کدخبر: 469462
ارسال نظر

موضوعات داغ