life

نتایج تحقیقاتی که به تازگی در امریکا منتشر شده است، نشان می دهد کودکانی که در زمینه تغذیه سختگیر هستند، بیشتر از دیگر کودکان در معرض مشکلات احساسی قرار دارند.

به گزارش جی پلاس، این تحقیق که بر روی سه هزار و ۴۳۳ کودک صورت گرفته و نتایج آن در نشریه امریکایی پدیاتریکس Pediatrics منتشر شده حاکی از آن است که ۲۰ درصد از کودکان دو تا شش سال در امریکا در زمینه انتخاب غذاها و خوردن آنها سختگیر هستند. از مجموع کودکانی که در این تحقیق شرکت کرده بودند، نزدیک به ۱۸ درصد در زمینه انتخاب غذا نسبتاً سختگیر بودند و سه درصد از آنها در فهرست کودکانی گنجانده شدند که در زمینه تغذیه بی اندازه سختگیر هستند.
نانسی زوکر، مدیر مرکز درمانی دوک Duke که به طور تخصصی در زمینه اختلالات تغذیه فعالیت می کند، اعلام کرد کودکانی که ما رفتار غذایی شان را در این تحقیق مورد بررسی قرار دادیم، کودکانی نیستند که هر از گاهی از خوردن یک غذا خودداری می کنند بلکه عمدتاً کودکانی هستند که آنقدر در انتخاب غذا و خوردن آن سختگیری می کنند که این مسأله برای سلامت آنها مشکل ساز می شود. رفتار غذایی سختگیرانه کودکان می تواند شکل های مختلف به خود بگیرد و سلامت، رشد و روابط آنها را با پدر و مادر تحت تأثیر قرار دهد. نتایج این تحقیق نشان داد کودکانی که به طور نسبی یا به شدت در زمینه تغذیه سختگیری می کنند، نسبت به دیگر هم سن و سال های خود به مراتب بیشتر علائم افسردگی و اضطراب از خود بروز می دهند. این گروه از کودکان که در زمینه انتخاب و مصرف غذاها سختگیر هستند، نشانه های نوعی اختلال روانی را بروز می دهند که در امریکا در سال ۲۰۱۴ در کتابچه بیماری های روانی گنجانده شده است. برخی از این کودکان تحت درمان هایی قرار می گیرند که هدف از آن آشنا کردن کودک با انوع غذاها و برطرف کردن نگرانی و ترس وی از غذاهایی است که از خوردن آنها خودداری می ورزد. اما این روش ها برای کودکانی که نسبت به برخی غذاها به شدت حساسیت پیدا کرده اند و به عنوان مثال طعم یا بوی غذا برای آنها ناگوار است، مؤثر واقع نخواهد شد. محققان و پزشکان توصیه می کنند که روش های درمانی باید با سن کودکان مطابقت داشته باشد. منبع: واحد مرکزی خبر
کدخبر: 479901
ارسال نظر

موضوعات داغ