life

نتایج تحقیقات دانشمندان انگلیسی حاکی از آن است که برونگراها خیلی کم ممکن است که سبک زندگی پاک و دوستدار محیط زیست را اختیار کنند.

به گزارش جی پلاس، محققان دانشکده بازرگانی دانشگاه پورتماوث با انجام یک پژوهش بر روی افراد بیش از ۵۰ سال، به دنبال تعیین این موضوع بودند که آیا نوع شخصیت بر انتخاب سبک زندگی پاک افراد اثر می‌گذارد یا خیر.

آن‌ها دریافتند در میان جمعیت‌ مسن‌تر انگلستان، افرادی که دارای شخصیت‌ باز و غیرسنتی هستند، پاک‌ترین سبک زندگی را دارند و برونگراها در این مورد نمره پایینی آوردند.

در این پژوهش، ۲۰۴ فرد بالای ۵۰ سال بررسی شدند. بر اساس نتایج بدست‌آمده، افراد با شخصیت باز که خلاق‌تر و غیرسنتی هستند، سبک زندگی پاک‌تری دارند اما دانشمندان با کمال تعجب دریافتند برونگراها کمتر به دنبال سبک زندگی پاک هستند. این در حالی بود که محققان انتظار داشتند افراد باز و برونگرا، پاک‌ترین سبک زندگی را داشته باشند.

به نظر می‌رسد برونگراها از لحاظ منطقی بر داشتن سبک پاک متمرکز هستند، اما از انجام تلاش‌ یا تغییرات بیشتر در این زمینه اجتناب می‌کنند زیرا مولفه‌های دیگر، تمرکز آن‌ها را منحرف می‌کنند.

گرچه افراد با بالارفتن سن، زندگی پاک‌تری دارند، یافته‌ها نشان می‌دهد دولت‌ها باید به افراد مسن‌تر آموزش دهند تا رفتارهای سبزتری داشته باشند.

داشتن سبک زندگی پاک یا سبز به طور مثال، به معنی خاموش‌کردن چراغ‌های اضافی، بازنگذاشتن شیرهای آب و خرید محصولات قابل‌بازیافت است.

جزئیات این تحقیق در مجله Futures ارائه شده است.

منبع: ایسنا

کدخبر: 475995
ارسال نظر

موضوعات داغ