life

براساس نتایج یک نظرسنجی مردم آفریقا و آسیا با خوش‌ بینی، منتظر سال 2015 هستند اما در اروپای غربی مردم به سال 2015 خوش‌ بین نیستند.

به گزارش جی پلاس، کسانی که زندگی خود را عاری از رضایت می‌ بینند فقط ۶ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی بوده‌ اند و ۲۳ درصد هم نمی دانستند که از زندگی راضی هستند یا نه! بر اساس نظرسنجی سالانه‌ ای که شرکت بین‌ المللی WIN/Gallup در آخر هر سال منتشر می کند در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی ۷۰ درصد شرکت‌ کنندگان در نظرسنجی گفته‌ اند که از زندگی خود راضی هستند و احساس رضایت می‌ کنند که ۱۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۳ است.

در گزارش آخر سال ۲۰۱۴ خوش‌ بین‌ ترین مردم دنیا در مورد سال آینده، مردم آفریقا و آسیا بودند که به ترتیب ۷۵ و ۶۳ درصد آنها فکر می کنند سالی بهتر از سال گذشته در پیش دارند. ناامیدترین مردم دنیا درباره سال آینده در اروپای غربی (۲۶ درصد)، خاورمیانه و شمال آفریقا (۲۷ درصد) و اروپای شرقی (۲۸ درصد) زندگی می‌کنند.

در میان کشورها، مردم فیجی (۹۳ درصد) خوشحال ترین مردم دنیا هستند و مردم عراق (۳۱ درصد) کمتر از ساکنان کشورهای دیگر از زندگی‌ شان رضایت دارند. در قاره اروپا خوشحال‌ ترین کشور فنلاند است (۸۰ درصد) برخلاف یونان که رضایت مردم در آن از همه‌ جا کمتر (۲۴ درصد) است.

این نظرسنجی از سال ۱۹۷۷ هر سال منتشر می شود و امسال (۲۰۱۴) در سی و هشمتین گزارش سالانه از ۶۴ هزار نفر در ۶۵ کشور دنیا نظرخواهی شده است. در نظرسنجی امسال در مجموع کمی بیش از نصف شرکت کنندگان (۵۳ درصد) به سال آینده خوش‌ بین و امیدوارند بودند که در مجموع سال بهتری داشته باشند و این آمار ۵ درصد بهتر از سال گذشته است. اما کمتر از نیمی از مردم دنیا (۴۲ درصد) انتظار دارند سال آینده از نظر اقتصادی بهتر باشد.

در آمریکا امید مردم به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده کمتر از متوسط جهانی است (۲۷ درصد) با این حال بسیار بهتر از مردم اروپای غربی است که فقط ۱۲ درصدشان فکر می‌ کنند سال مالی بهتری خواهند داشت.

منبع: ایسنا

کدخبر: 469606
ارسال نظر

موضوعات داغ