life

سامانه ملی همسان گزینی به منظور گامی نوین در زمینه ازدواج آگاهانه و پایدار جوانان امروز صبح رونمایی شد.

به گزارش جی پلاس، پروژه ملی همسان گزینی در جهت دست یابی جوانان به ازدواجی با محورهای بهنگام، آگاهانه و پایدار همیار جوانان و خانواده‌های آنان و به منظور احیای سنت وساطت در امر ازدواج و بهره گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی برای تسهیل و افزایش کیفیت امر وساطت با محوریت خانواده‌ها و با همکاری مشاورین متخصص، امروز ۲۵ خرداد ماه رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، دو سال گذشته اتاق فکری در موسسه تبیان تشکیل شد که در ابتدا قرار بود بر اساس مدل و الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی خدماتی در زمینه انتخاب همسر به کاربران سایت تبیان ارائه شود و پس از چندین جلسه هم اندیشی با معاون ساماندهی امور جوانان و تعاملات موسسه تبیان با وزارت ورزش و جوانان، شبکه مشاورین که بر اساس سند ملی مشاوره ازدواج فعالیت می‌کنند، در کنار سه شبکه دیگر این سامانه یعنی شبکه معرفین، شبکه امنای استان‌ها و شبکه راستی آزمایی طراحی شد.

در این سامانه بانک اطلاعات وسیعی از معرفین و واسطین ازدواج ثبت شده است تا اشخاص حقیقی و حقوقی که با نیت معنوی در زمینه معرفی برای ازدواج فعالیت می‌کنند، به صورت منسجم و متمرکز بتوانند اقدامات سازنده تری داشته باشند.

شبکه مشاورین در کنار معرفین و واسطین وظیفه ارائه مشاوره و آموزش در زمینه انتخاب همسر به جوانان و خانواده‌ها را بر عهده دارد و شبکه امنای استان‌ها نیز از افراد شناخته شده و معتبر در هر استان تشکیل شده که وظیفه دارند اطلاعات واسطین و معرفین هر استان را تایید و بر کار آن‌ها نظارت داشته باشند. همچنین در شبکه راستی آزمایی، اطلاعات جوانان متقاضی ازدواج که به این سامانه مراجعه کرده‌اند، پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی در مورد تایید هویت و درستی اطلاعات و همچنین مصاحبه نیم ساعته با هر فرد، تایید و در اختیار معرفین قرار گرفته تا موارد مناسب را معرفی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کدخبر: 475976
ارسال نظر

موضوعات داغ