life

یک فوق تخصص قرنیه عدم استفاده از عینک‌های آفتابی را از دلایل افزایش احتمال ابتلا به آب مروارید دانست.

به گزارش جی پلاس، دکتر محمد کریم اسماعیلی فوق تخصص قرنیه با اشاره به اینکه افرادی که دچار بیماری آب مروارید می‌شوند، اشیاء را کمرنگ‌تر از رنگ واقعی خود می‌بینند، گفت: زمانی که بیماری آب مروارید فرد به مرحله پیشرفته می‌رسد، فرد تمام اشیاء را به رنگ قهوه‌ای می‌بیند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش سن از شایع‌ترین علل ابتلا به آب مروارید است، یادآور شد: امکان ابتلا به آب مروارید در هر سنی وجود دارد، اما ۵۰ درصد افرادی که در سن ۸۰ سالگی قرار دارند مبتلا به آب مروارید هستند یا تجربه یک جراحی برای درمان آب مروارید را داشته‌اند.

این فوق تخصص قرنیه تصریح کرد: اختلال در دید رنگ اشیاء و تشخیص چهره دیگران از علائم ابتلا به بیماری آب مروارید است، اما ممکن است زمانی که فرد در مرحله پیشرفته بیماری خود قرار می‌گیرد، حتی قادر به تشخیص چهره بستگان خود نباشد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه برخی بیماری‌ها سبب افزایش بروز آب مروارید می‌شوند، بیان کرد: برخی از بیماری‌ها مانند دیابت، ‌فشارخون، تیروئید، کمبود کلسیم و چاقی امکان ابتلا به آب مروارید را در سنین جوانی فراهم می‌کنند.

این فوق تخصص قرنیه در پایان خاطرنشان کرد: مصرف سیگار احتمال ابتلا به آب مروارید را افزایش می‌دهد و افرادی که در معرض نور خورشید هستند یا از عینک آفتابی استفاده نمی‌کنند نیز بیشتر دچار این عارضه می‌شوند.

منبع: ایسنا

کدخبر: 473426
ارسال نظر

موضوعات داغ