life

نوروز امسال؛

معاون فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) گفت: بیش از 70 هزار گردشگر داخلی و خارجی در روزهای ابتدایی سال جدید از اماکن منتسب به حضرت امام خمینی (س) در قم، جماران و خمین دیدن کردند.

به گزارش جی پلاس، حجت الاسلام علی کمساری معاون فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) گفت: بیوت امام خمینی (س) به خاطر جاذبه های فرهنگی و تاریخی و عطر دل انگیز بزرگترین رهبر دینی، محبوب و مردمی عصر کنونی، همواره محل بازدید اقشار مخلف مردم و شیفتگان رهبر کبیر انقلاب اسلامی بوده و نوروز امسال نیز بیش از پیش مورد بازدید علاقه مندان قرار گرفت.

وی افزود: بیت پدری و تاریخی امام (س) در خمین که یکی از بناهای ارزشمند دوره قاجاریه است و در سال های اخیر مجتمع رفاهی و فرهنگی بزرگی توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام (س) در جوار آن احداث شده در نوروز امسال پذیرای بیش از ۴۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی بوده که احساسات خود را نیز در دفتر یادبود آن مکتوب کرده اند.

رییس شورای سیاستگذاری اماکن منتسب به امام خمینی (س) گفت: حسینیه جماران نیز به عنوان یکی از شاخص ترین مراکز منتسب به امام راحل در نوروز امسال همانند دیگر روزها و مناسبت های سال، پذیرای نزدیک به ۲۰ هزار زائر بود که از منزل ساده و کوچک امام راحل در این حسینیه و نگارستان امام خمینی (س) بازدید کردند.

کمساری ادامه داد: این بازدیدها در قالب گروه های دانشجویی، دانش آموزی، کارکنان ادارات و توریستی و میهمانان خارجی صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: بیت امام خمینی (س) در قم نیز با توجه به زندگی طولانی مدت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در آن مورد توجه ویژه زائران و گردشگران بوده و در نوروز امسال بیش از ۱۰ هزار بازدیدکننده داشته است.

معاون فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) گفت: برنامه ریزی های لازم برای استقبال از زائران اماکن منتسب به امام راحل پیش از آغاز سال جدید صورت گرفت و محصولات فرهنگی و هنری و تولیدات نرم افزاری در بین یازدیدکنندگان توزیع شد.

کمساری اضافه کرد: بازدید ۷۰ هزار نفری گزدشگران داخلی خارجی وظیفه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) را در ارائه خدمات و محصولات فرهنگی و هنری بیش از پیش کرده است و بر این اساس، در سال جاری برنامه های مهمی برای جذب و ارایه خدمات به بازدیکنندگان اندیشیده شده است.

بر اساس آمار منتشره، سالانه بیش از یک میلیون نفر از اماکن و مراکز منتسب به حضرت امام خمینی (س) در شهرهای نجف، قم، خمین و جماران بازدید می کنند.

منبع: ایرنا

کدخبر: 472953
ارسال نظر

موضوعات داغ