life

یک متخصص تغذیه گفت: مصرف اسید‌های چرب امگا ۳ برای سلامتی ضروری  است و باعث کنترل و کند شدن رشد سلول‌ های سرطانی می‌ شود.

به گزارش جی پلاس، دکتر مینو فروزانی، متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه اسید‌های چرب امگا ۳ برخلاف بسیاری از اسید‌های چرب فواید بسیار زیادی دارند، گفت: اسید‌های چرب امگا به میزان زیاد در روغن ماهی، سویا، سبزیجات برگ‌دار، ماهی‌ ها،گردو و تخم آفتابگردان وجود دارد.

وی مصرف اسید‌های چرب امگا ۳ را برای سلامتی ضروری دانست و خاطر نشان کرد: این اسید مفید و سودمند در رژیم‌ های غذایی به مقدار کافی وجود ندارد و میزان ایده آل آن در رژیم غذایی کمتر از اسید‌های چرب امگا ۶ است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: اثربخشی و فواید اسید‌های چرب امگا ۳ بیشتر است و دارای اثرات ضد التهابی هستند.

فروزانی با بیان اینکه این نوع اسید‌های چرب سبب کنترل و کند شدن رشد سلول‌ های سرطانی می‌ شوند، یادآور شد: اثرات مفید اسید‌های چرب امگا ۳ در عروق خونی و قلب نیز به اثبات رسیده است. به طوری که مصرف متعادل این نوع اسید‌های چرب باعث کاهش بی‌ نظمی‌ های ضربان قلب، میزان تری‌ گلیسرید خون و سخت شدن شریان‌ ها می‌ شود و خطر تشکیل لخته در خون و همچنین خطر ابتلا به فشار خون بالا را نیز کاهش می‌ دهد.

منبع: همشهری آنلاین

کدخبر: 469679
ارسال نظر

موضوعات داغ