life

پیدا کردن یک هتل خوب با هزینه‌ ای مناسب، دغدغه‌ ای است که همواره پیش از سفر به وجود می‌ آید، اما گاهی با یک روش ساده می‌ توان به این نگرانی پایان داد و سفری آسوده و ایمن را تجربه کرد.

به گزارش جی پلاس، اگر تصمیم دارید بدون تور به نقطه‌ ای در ایران و یا حتی خارج از کشور سفر کنید بهتر است قبل از حرکت اقامتگاه‌ مناسبی را پیدا کنید، آسان‌ ترین راه حتی پیش از پرس‌ و جو از دوستان، جست‌ و جوی اینترنتی و پیدا کردن اقامتگاهی مناسب از شبکه‌ های رزرواسیون هتل است.

از میان شبکه‌ هایی که با عنوان رزرواسیون هتل در ایران در حال فعالیت هستند، تعداد اندکی شناخته شده‌ اند، از جمله hotelyar.com، مرکز ملی رزرواسیون اماکن اقامتی (eghamat24.com) و مرکز رزرواسیون مهر (egardesh.com).

جامعه هتلداران ایران هم که تمام اتحادیه‌ های هتلداری و هتل‌ های کشور را نیز پوشش می‌ دهد در حال راه‌ اندازی بخش رزرو اینترنتی هتل در وب‌ سایت خود است که هنوز فعال نشده. هر چند رزرو اقامت را از طریق وب‌ سایت اختصاصی هتل‌ ها نیز می‌ توان انجام داد، اما شبکه‌ های رزرواسیون مزیتی نسبت به شیوه نخست دارند که سبب انتخاب آسان‌ تر و متناسب با سلیقه و درآمد مشتری خواهد شد.

برای اطمینان از روش کار با شبکه‌ های رزرواسیون بهتر است پیش از رزرو هتل به مدارکی که این شبکه‌ ها باید از وزارتخانه‌ ها و سازمان‌ های مرتبط با فعالیت‌ های اینترنتی دریافت کرده باشند، توجه شود و یا بخش «درباره ما» برای اطلاع از هویت و نحوه فعالیت شبکه رزرواسیون خوانده شود.

شبکه‌ های رزرواسیون هتل، مجموعه‌ ای از اطلاعات درباره تعداد هتل‌ ها، تخت‌ ها، نوع اتاق‌ ها، قیمت‌ ها، تخفیف رزرو اینترنتی و هتل، نوع امکانات، خدمات و موقعیت مکانی و زمانی هتل‌ ها به همراه گالری تصاویر از اقامتگاه‌ ها است.

از طریق این شبکه‌ ها و اطلاعات ثبت شده هتل‌ ها به راحتی می‌ توان از موقعیت جغرافیایی هتل در شهر و همچنین دسترسی آن به ناوگان حمل و نقل و مراکز گردشگری و سایت‌ های تاریخی اطلاع یافت.

ضمن آنکه تصاویر موجود، امکانات داخل هتل و اتاق‌ ها را بازگو می‌ کند که این مسأله شاخص قابل اهمیتی برای مسافری است که تا به حال به آن شهر سفر نکرده و یا در آن هتل اقامتی نداشته است.

اطلاعات در شبکه‌ های رزرواسیون هتل معمولا به تفکیک کشور، استان‌، شهر و ستاره موجود است و همین تفکیک‌ ها امکان قیاس خدمات، قیمت‌ ها، امتیازها و امکانات را به راحتی فراهم می‌ کند.

معمولا در شبکه‌ های رزرواسیون هتل، امکان تبادل اطلاعات وجود دارد، در واقع از طریق این شبکه امتیاز مشتریان قبلی برای آن هتل ثبت می‌ شود که این موضوع می‌ تواند به انتخاب مشتری کمک کند.

بیشتر هتل‌ ها به شبکه‌ های رزرواسیون متصل هستند و معمولا بخشی از موجودی اقامت خود را به صورت اینترنتی از این طریق می‌ فروشند، برای همین پیش از آن که سفر کنید و نگران پیدا کردن مکانی مناسب برای استراحت و یا اقامت باشید، می‌ توانید موجودی هتل‌ ها را از طریق این شبکه‌ ها چک و رزرو و حتی قبل از حرکت خرید کنید تا سفری ایمن داشته باشید.

هرچند رزرو هتل از طریق این شبکه‌ ها هنوز در ایران مرسوم نشده، اما این روشی کاملا متداول و آسان در سراسر جهان است و وجود شبکه‌ های رزرواسیون فرصتی است تا برنامه‌ ریزی زودهنگام به ویژه برای نوروز انجام دهید، چرا که آن زمان معمولا پیدا کردن اقامتگاه مناسب در برخی شهرها از ضریب پایینی برخوردار است.

منبع: ایسنا

کدخبر: 469649
ارسال نظر

موضوعات داغ