حجت السلام و المسلمین سید حسن خمینی : راه اندازی شوراها در ده سال اخیر گامی بزرگ در مسیر واگذار کردن امور مردم به خود آنها بوده است.

به گزارش واحد خبر جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی که عصر روز چهارشنبه 9 بهمن در دیدار با شورای عالی استان ها در حرم مطهر امام خمینی (س) سخن می گفت، با گرامیداشت سی امین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی بر پایه دو رکن جمهوریت و اسلامیت بنا شد. مردم در کلام امام، شرط حدوث و بقای نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه از اصلی ترین رموز توفیق امام در پیروزی انقلاب اسلامی، مردم بودند، تصریح کرد: هرگاه مردم وارد صحنه شوند مانند یک سیل خروشان، تمام خار و خاشاک را از سر راه برداشته و راه را باز می کنند.

یادگار امام تاکید کرد: اگر مردم در صحنه باشند هر مشکلی را به راحتی می توان حل کرد. زمان انقلاب حضور گرم مردم در تمام نقاط کشور توانست پیروزی را برای جامعه به ارمغان بیاورد.

سید حسن خمینی با اشاره به خطر کمرنگ شدن نقش مردم در حاکمیت گفت: اگر مردم به صحنه نیایند جامعه شکست می خورد حتی اگر رییس آن امیرالمونین(ع) باشد،

وی با تشریح ابعاد وجودی شخصیت امام علی (ع)، خاطرنشان ساخت: امیرالمونین(ع) با عالی ترین تعابیر، مردم را به جنگ با معاویه فراخواند اما آنان به هر علتی نیامدند و فتنه ها گریبانگیر جامعه شد.

وی با اشاره به نقش رهبری امام(س) در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به مدد لطفی که خداوند در دل مردم نسبت به امام (س) ایجاد کرد مردم به صحنه آمدند و بزرگترین خروش انقلابی را پدید آوردند.

سید حسن خمینی در ادامه به نقش شورا در تضمین تداوم نظام جمهوری اسلامی پرداخت و اظهار داشت: اگر شرط بقای انقلاب جوشش مردمی باشد، یکی از نمادهای بزرگ حضور مردم در تصمیم گیری ها، شوراهای اسلامی هستند. راه اندازی شوراها در ده سال اخیر گامی بزرگ در مسیر واگذار کردن امور مردم به خود آنها بوده است.

یادگار امام شورای عالی استان ها را چکیده رای و نظر ملت عنوان کرد و گفت: شورا یک نماد و جلوه واقعی از رمز ماندگاری و بقای نظام است.

وی در ادامه استمرار اقنلاب را در طی سی سال اخیر یک موهبت بزرگ دانست و گفت: باید نسلی که توفیق همدلی و همراهی با آرمانهای امام را داشته است، در پیشگاه خداند شکرگذار باشد چرا که در دوره ای حضور دارد که بزرگترین تحول الهی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه هر مسولیتی باید به خیر کثیر تبدیل شود، خاطرنشان ساخت: نباید به دوره های 4 ساله مسوولیت به عنوان یک دوره کوتاه نگریست. در این زمان اندک می توان بذری کاشت که در آینده به درخت تنومندی تبدیل شود که سالهای سال میوه بدهد.

وی با تاکید بر اهمیت تصمیم گیری ها در دوران مسوولیت گفت: جایگاه انسان هر چقدر بزرگتر باشد مسوولیتش هم سنگین تر و خطیر تر خواهد بود. یک تصمیم بزرگ می تواند برای سالهای سال برکات عظیمی داشته باشد و یک تصمیم اشتباه می تواند به خسران بزرگی منجر شود که قابل جبران نخواهد بود.

در این دیدار که در آستانه سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، مهدی چمران رییس شورای عالی استان ها در سخنانی با گرامیداشت یاد و نام امام خمینی (س) و با تشریح نقش شوراها در تداوم نظام جمهوری اسلامی به ارائه گزارش کوتهای از نحوه سازماندهی و فعالیت شوراها پرداخت.

انتهای پیام


انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.