سرپرست آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا تصریح کرد که دولت و وزارت دفاع آمریکا در سال 2012 از تشکل و قدرت گرفتن گروه تروریستی داعش درسوریه آگاهی داشتند و با هدف سرنگون کردن دولت اسد آگاهانه به این گروه اجازه رشد دادند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ژنرال مایکل فلین در مصاحبه با الجزیره تصریح کرد که واشنگتن در سال 2012 از نزدیک شکل گیری و قدرت گرفتن گروه های به اصطلاح جهادگرا در سوریه را زیر نظر داشت.

وی بصراحت اعتقاد برخی مبنی بر سهل انگاری مسئولین آمریکا در برخورد با این گروه ها را رد کرد و گفت که به نظر او واشنگتن آگاهانه و با یک تصمیم حساب شده به آن ها اجازه رشد و قدرت گرفتن در سوریه را داد و به هشدار های این آژانس توجهی نکرد.
اشاره این ژنرال آمریکایی به گزارشی است که آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در سال 2012 درمورد تحولات سوریه تهیه کرده و در آن هشدار داده شده بود که گروه های تکفیری ، اخوان المسلمین و گروه القاعده عراق با حمایت غرب و کشورهای خلیج فارس و ترکیه درحال استقرار و نیرومند شدن درخاک سوریه هستند.
دراین گزارش که اخیرا غیر محرمانه اعلام شد اوضاع سوریه در تابستان سال 2012 را مورد تحلیل قرار داد و درآن پیش بینی شد که در صورت ادامه وضعیت موجود احتمال استقرار وتسلط رسمی و یا غیر رسمی گروهه ای تروریستی در سوریه وجود دارد و این همان چیزی است حامیان گروه های مخالف و طرفداران سقوط دولت اسد به دنبال آن هستتند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.