معاون سیاسی وزیر کشور گفت : در پی ایجاد نشاط سیاسی هستیم و برای توسعه احزاب همه آزاد هستند که حرفهایشان را بزنند و اگر حزبی مخالف است یا نقد می کند نباید با آن برخورد شود بلکه باید اجازه انتقاد و فعالیت به همه احزاب نیز داده شود .

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، محمد حسین مقیمی در سمینار آموزشی کارشناسان و رؤسای گروه های سیاسی استانداری های سراسر کشور که امروز -دوشنبه- در وزارت کشور برگزار شد، افزود: زمانی که افراد و نمایندگان از سوی احزاب معرفی شوند، احزاب در برابر مردم پاسخگو خواهند بود .

مقیمی با بیان اینکه اجرای کارها توسط دولت هزینه بالا و بازدهی و اثربخشی کمی را در پی داشته است گفت : سپردن کارها به مردم در قالب تشکل های مردمی به افزایش مشارکت آحاد جامعه در اداره امور کشور کمک خواهد کرد .
وی با بیان اینکه باید بین انتقاد و تخریب مرز مشخصی وجود داشته باشد گفت : گروهی در جامعه دلسوز هستند ولی همراه نیستند و علاقه مند هستند که انتقاد کنند ، اگر منتقدین حرف بزنند و در این پرسش و پاسخ، اصلاحات انجام شود، جامعه به سمت مسیر درست حرکت خواهد کرد .
معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اهمیت نقش وزارت کشور در شکل گیری احزاب گفت: همه باید برای شکل گیری خانه احزاب کمک کنند تا احزاب با توان بیشتری به فعالیت خود در عرصه سیاسی ادامه دهند.
در ادامه رضا زاده مدیر کل سیاسی وزارت کشور گفت: در شرایط فعلی لزوم هرچه فعال تر شدن احزاب، گروه ها، انجمن ها و نهادهای مردمی بیشتر احساس می شود.
مدیر کل سیاسی وزارت کشور با تأکید بر پرهیز از دو قطبی شدن جامعه گفت: مباحث کلان مانند منافع ملی باید از مسائل جناحی جدا و تفکیک گردد.
رضا زاده ادامه داد: رویکرد ما بررسی مسائل در حوزه سیاسی و پیشگیری از امنیتی شدن پدیده هاست و نگاه یکسان به گرایشات مختلف ، پاکدستی سیاسی ، شایسته سالاری و عدم دخالت در انتخابات به نفع شخص و یا جریان خاص است .
در این نشست کارشناسان و روسای گروه های سیاسی استانداری ها به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و دیدگاههای خود درخصوص تشکل ها و مسائل سیاسی روز پرداختند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.