نخست وزیر عراق در سخنانی اظهار داشت که "اصلاحات واقعی را در زمینه های مختلف آغاز کرده ایم و خواستار تصویب آن از سوی پارلمان هستیم."

نخست وزیر عراق در سخنانی اظهار داشت که "اصلاحات واقعی را در زمینه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم و خواستار تصویب آن از سوی پارلمان هستیم."

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اینترنتی سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در جریان نشستی با پیتر کوسگرو، فرماندار کل استرالیا و هیات همراه وی اظهار داشت: امروز اصلاحات واقعی را در زمینه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم و مرحله اول این اصلاحات در حال انجام و مراحل بعدی در همین سطح آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: مردم عراق شایسته برخورداری از بهترین اوضاع معیشتی، بهبود خدمات، مبارزه با فساد و ارتقای کشور و سطح زندگی خود هستند.

در بیانیه‌ای که دفتر العبادی منتشر کرده، آمده است که طرفین در جریان این دیدار درخصوص گسترش همکاری دوجانبه میان دو کشور در زمینه‌های مختلف و به ویژه درخصوص جنگ علیه تروریست‌های داعش و حمایت استرالیا از عراق در این جنگ مذاکره و گفت‌وگو کردند.

براساس این بیانیه، استرالیا با تاکید بر اینکه عراق را از طریق آموزش نیروهای نظامی و ارائه خدمات مشورتی در جنگ علیه تروریست‌های داعش یاری خواهد کرد، اعلام کرده است عراقی‌ها در جنگ علیه داعش با وجود سختی‌های بسیار اما پیروزی‌های بزرگی را محقق کرده‌اند.

العبادی از پارلمان کشورش خواسته تا به اصلاحات ارائه شده رای دهد.

از سوی دیگر فرماندار کل استرالیا حمایت خود را از دولت عراق در جنگ علیه گروه تروریستی داعش که خطری برای تمام جهان محسوب می‌شود، اعلام کرد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.