مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با روند افزایشی میانگین غلظت آلاینده های ذرات معلق در وضعیت آلوده و برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با روند افزایشی میانگین غلظت آلاینده های ذرات معلق در وضعیت آلوده و برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار گرفت.

به گزارش جماران، حشمت الله بسطامی افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته با 56 عدد افزایش فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عدد 143 قرار گرفت.

بسطامی به کاهش آلاینده منواکسید کربن از 28 به 26 نسبت به روز گذشته اشاره کرد و افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز در همین مدت از 63 به 144 افزایش داشته است.

وی گفت: ایستگاه های پارک رازی، دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه تهران در مناطق 11، 4 و 6 به ترتیب با شاخص اعداد 195، 172 و 169 آلوده ترین مناطق شهرستان تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

بسطامی با اشاره به اینکه ایستگاه دانشگاه شهیدبهشتی با شاخص عدد 65 تنها منطقه در شرایط سالم در این مدت است، افزود: ایستگاه های پارک رز(منطقه 22) و شهرداری منطقه چهار نیز به ترتیب با شاخص اعداد 100 و 103 کمترین میزان حجم آلاینده های را در این مدت در بین مناطق شهر تهران داشتند.

مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران گفت: براساس پیش بینی هواشناسی، با توجه به شرایط پایدار انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ساعات ظهر همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

بسطامی به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا(AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک(سبز)، 51 تا 100 سالم( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم(قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم(بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک(ارغوانی) تعیین شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.