قرار است وزیر خارجه ایران قبل از سفر احتمالی به مسکو، راهی دمشق شود تا طرح فعالسازی روند حل دیپلماتیک بحران سوریه را تقویت کند.

قرار است وزیر خارجه ایران قبل از سفر احتمالی به مسکو، راهی دمشق شود تا طرح فعالسازی روند حل دیپلماتیک بحران سوریه را تقویت کند.

به گزارش جماران، منابع مطلع به روزنامه السفیر لبنان گفتند که «محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران طی دو روز آینده راهی دمشق می‌شود تا تحرکات دیپلماتیک را با هدف کسب موفقیت در روند سیاسی (حل بحران) سوریه، فعال نگاه دارد».

السفیر نوشت: «ستاره (آسمان) دیپلماسی ایران و موتور محرک آن در توافق هسته‌ای» با بشار اسد و همتایش ولید المعلم دیدار خواهد کرد و ممکن است دیدارهای دیگری در همین خصوص برای اطلاع عمیق‌تر از امکان آغاز ابتکاری سیاسی که طرف ایرانی ارائه داده، برگزار کند.

به گفته منابع سوری، ممکن است وزیر خارجه ایران رسما درخواست این دیدارها را به مقامات دمشق ارائه کند.

این منابع افزودند که «سوریه همیشه به ابتکارهایی که هدفش حل و فصل سیاسی باشد بخصوص آنهایی که از طرف کسانی می‌آید که دیدگاه نزدیکی به طرف سوری دارند، همیشه تمایل داشته است».

هفته گذشته نیز وبگاه خبری «النشره» لبنان اعلام کرد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران چهارشنبه هفته آینده (12 آگوست) به لبنان سفر خواهد کرد. طبق گزارش‌ها احتمال دارد ظریف ابتدا راهی لبنان و از آنجا عازم دمشق شود.

هفته گذشته نیز ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه به تهران سپس مسقط پایتخت عُمان سفر کرد؛ سفری که به اولین کشور عربی پس از چهار سال (از زمان آغاز بحران) برای دمشق بی‌سابقه بود.

منبع: فارس

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.