- پارک شدن یک خودرو 'ون ' خانوادگی متعلق به یک شهروند رومانی که بر روی آن عبارت 'ایران کبیر' نقش بسته است، در بیرون ساختمان موزه علوم در لندن، باعث اعلام هشدار امنیتی و تروریستی در قلب پایتخت انگلیس شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، منابع انگلیسی روز سه شنبه گزارش دادند، نیروهای امنیتی، پلیس و آتش نشانی در لندن، با مشاهده خودروی متعلق به 'کریستین ایوان'، که برای ترویج فرهنگ و تمدن ایرانی تلاش می کند، موزه علوم را تخلیه و این خودرو را بازرسی کردند.

'کریستین ایوان' روز سه شنبه در یادداشتی که بر روی صفحه توییتر خود منتشر کرد، بیان داشت: من روز گذشته به همراه همسر و دو فرزندم به دیدن موزه علوم رفته بودیم ، اما در بازگشت با شیشه شکسته شده ماشینم و باز بودن درهای آن مواجه شدیم و ماموران پلیس گفتند که به خودرو ما مظنون شده بودند.
وی با بیان اینکه ' ما پیام آور صلح هستیم و به دنبال هیچ گونه خشونتی نیستیم'، افزود: اما به ما گفته شد که 'تروریست 'هستیم.
کریستین ایوان همچنین به دنبال این حادثه به خبرنگاران گفته است: امیدوار بودم پلیس یا نیروهای امنیتی ، حداقل با نوشتن یادداشتی، علت حمله به خودرو را توضیح می دادند، اما پلیس لندن گفته است در این گونه موارد ابراز نظر نمی کند.
در همین حال، بر اساس گزارش منابع انگلیسی، پلیس ضد تروریسم انگلیس به دنبال مشاهده خودرو خانوادگی 'ایوان ' در مقابل موزه ملی لندن، بدلیل مشکوک شدن به آن، اعلام هشدار امنیتی داده بود.
بر اساس گزارش های منتشرشده، به دنبال این هشدار امنیتی، موزه ملی لندن تخلیه و خیابان های اطراف آن به مدت دو ساعت به منظور تحقیقات بر روی مردم بسته شده بود.
کریستین ایوان 41 ساله که در سال 2010 میلادی به ایران سفری داشته است و خود عاشق فرهنگ و تمدن ایرانی می داند، به همراه 'ائودری 'همسر فرانسوی33 ساله و دو فرزندش، در 25 سال اخیر ، در آلمان زندگی کرده اند.
آنان در چارچوب یک کارزار تبلیغاتی تحت عنوان 'ایران کبیر ' یک سفر دوره ای به بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی باهدف معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی داشته اند.
کریستین ایوان در تارنمای کارزار تبلیغاتی 'ایران کبیر '، می گوید: هدف ما زدودن تبلیغات منفی علیه ایران است و ما این حرکت را از آوریل سال 2014 میلادی شروع کرده ایم .
وی افزود: ایران کشوری غنی به لحاظ فرهنگی و دارای تمدنی بزرگ است و ما از طریق بنرهای تبلیغاتی که بر روی خودرو مان نصب کرده ایم و گفت وگو با مردم ، سعی می کنیم که فرهنگ، تاریخ، طبیعت و جاذبه های گردشگری این کشور را معرفی کنیم.
تاکنون پلیس لندن در خصوص اعلام هشدار تروریستی در موزه ملی پایتخت انگلیس و گزارش های منتشر شده در این خصوص این رویداد، ابراز نظری نکرده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.