علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد که ماده 10 آئین نامه اجرایی ماده 50 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور غیرقانونی است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد که ماده 10 آئین‌نامه اجرایی ماده 50 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور غیرقانونی است.

به گزارش جماران، متن نامه علی لاریجانی به حجت الاسلام والمسلمین روحانی به شرح زیر است:

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

بازگشت به رونوشت تصویب‌نامه هیئت محترم وزیران به شماره 41845/ت52050ه مورخ 4/ 4/ 1394، موضوع «آئین‌نامه اجرایی ماده (50) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور»، متعاقب بررسی‌ها و اعلام‌نظر مقدماتی «هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (4) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (10) آئین‌نامه اجرایی آن، مراتب متضمن اعلام‌نظر قطعی جهت اقدام لازم در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به اینجانب ابلاغ می‌گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

«مستفاد از ماده (7) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت -مصوب 1380- و عبارت مندرج در صدر ماده (50) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور -مصوب 1394-که مقرر می‌دارد «به دولت اجازه داده می‌شود بر اساس پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی در قالب لوایح بودجه، اعتبارات مورد نیاز را در قالب وجوه اداره شده برای متقاضیان ایجاد» نماید، تنها مقنن می‌تواند اعتباراتی را به عنوان «وجوه اداره شده» وضع و تصویب نماید.

از این رو ماده (12) آئین‌نامه که اجازه‌ قلمداد کردن بخشی از اعتبارات استانی به عنوان وجوه اداره شده را به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان داده است، از این حیث که اختیارات شورای مذکور مقید به ترتیبات مقرر در ماده (50) قانون فوق‌الذکر نمی‌باشد، مغایر قانون است.»

رئیس مجلس شورای اسلامی - علی لاریجانی

منبع: تسنیم

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.