کودک 4 ساله بعلت غیر استاندارد بودن نرده های آپارتمان مسکن مهر سقوط و کشته شد.

کودک 4 ساله بعلت غیر استاندارد بودن نرده های آپارتمان مسکن مهر سقوط و کشته شد.

به گزارش جماران،زن همراه کودک 4 ساله اش وارد طبقه اول ساختمان 8 طبقه مسکن مهر در کوی ولیعصر خوی شد. دست پسر 4 ساله اش را ول کرد تا دکمه آسانسور را بزند، قدری منتظر شد، آسانسور پایین آمد، زن دست دراز کرد تا دست پسرش را بگیرد، اما پسرش در کنارش نبود. بلافاصله به کنار پله هارفت و به طبقه زیر زمین ساختمان نگاه کرد. پسرش از کنار پله ها به زیرزمین سقوط کرده و بی صدا و خون آلود افتاده بود، بدون آنکه میله های کذایی مانع سقوط وی شوند، فریاد جگر خراش مادر، همسایه ها را بیرون کشید، کودک را به بیمارستان منتقل کردند، ضربه مغزی، اعزام فوری به ارومیه. اما در بین راه مهدی حبیب زاده کودک 4 ساله دیگر حتی نفس هم نمی کشید.

مجتمع آپارتمانی مسکن مهر شماره 3، درست یک سال قبل به صورت رسمی افتتاح و 22 خانواده در آن ساکن شدند، نه تنها میله های حفاظ آپارتمانها غیر استاندارد هستند و از سقوط کودک 4 ساله که سهل است از سقوط یک انسان بالغ هم جلوگیری نمی کنند، این ساختمانها فاقد تجهیزات آتش نشانی، آسانسورهای چینی دائما خراب، فاقد محوطه سازی و بسیاری از امکانات اولیه هستند. جالب این است که برای این ساختمان های 8 طبقه آیفن های غیرتصویری نصب کرده اند و اگر صاحب خانه بخواهد قبل از باز کردن درب، مراجعه کننده را بشناسد باید از طبقه هشتم به پایین بیاید و به مراجعه کننده پاسخ دهد.

جمعی ازساکنان این آپارتمانها در گفتگو با خبرنگاران گفتند: از اینکه با همدلی . همکاری مسوولان توسعه مرز رازی تصویب شده، بسیار خوشحالیم امام از نماینده محترم مردم در مجلس، از امام جمعه محترم از فرماندار محترم می خواهیم، در مورد مشکل ما هم همدلی و همکاری کنند و برایمان مشخص نمایند، اینجا قتگاه کودکان ماست و یا مسکن و ماوای ما که با خون دل پولش را جور کرده ایم و اکنون در آن ساکن شده ایم.

مهدی حبیب زاده، کودک 4 ساله رفت. اما آخرین تصویری که از وی در ذهن ساکنان آپارتمان باقی مانده، نه خنده های کودکانه و شادش که تصویر خون آلود و چشمان بی فروغ او و ضجه های دلخراش مادرش است. مقصر این حادثه کیست؟ و چگونه باید از پیش آمدن حوادث مشابه جلوگیری کرد؟!

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.