جمعی از طلاب هندی جامعه المصطفی عصر دوشنبه در اعتراض به اهانت یکی از روزنامه های کثیر الانتشار این کشور به حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه فقه و معارف اسلامی قم تجمع کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، رییس اتحادیه طلاب هندوستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارداشت: هدف از این تجمع رساندن پیام اعتراض طلاب شرکت کننده به مسببان این اهانت است.

حجت الاسلام سید جواد رضوی با بیان اینکه این روزنامه با 80 میلیون تیراژ یکی از پر تیراژترین روزنامه های جهان محسوب می شود، تصریح کرد: تمام طلاب تجمع کننده خواهان عذرخواهی این نشریه و برکناری خبرنگار و دست اندرکاران مختلف آن هستند.
این روحانی هندی با اشاره به واکنش شدید مسلمانان و شیعیان هند در بیش از 40 شهر این کشور، تصریح کرد: در مراسم امروز سید عاکف زیدی و سید نجیب الحسن زیدی دو تن از علمای برجسته هندی جامعه المصطفی سخنرانی کردند، و ضمن محکوم کردن این اقدام خواستار پیگیری مسوولان هندی و برخورد آنها با این روزنامه شدند.
رضوی با اشاره به نامه جمعی از طلاب هند به سفیر هند در ایران، تصریح کرد: طلاب هند در این نامه ضمن ابراز اعتراض شدید خود نسبت به توهین صورت گرفته به ساحت مقدس مرجعیت شیعه، خواستار پیگیری موضوع از سوی سفیر هند شدند.
وی با اشاره به عذرخواهی این نشریه از اقدام خود، تصریح کرد: بدون شک توهین به حضرت امام به عنوان یکی از بزرگترین شخصیت های سیاسی و مذهبی جهان اسلام با یک عذر خواهی ساده قابل چشم پوششی و گذشت نیست، و جز با محاکمه و مجازات عوامل اصلی این حرکت، نمی توان گفت برخورد جدی با آنها صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: این نخستین بار است، که درهند به حضرت امام توهین می شود، و بدون شک فرقه ضاله وهابیت نقش مهمی در این اقدام داشته است.
رییس اتحادیه طلاب هندوستان همچنین با اشاره به وجود بیش از 50 میلیون شیعه در کشور هندوستان، تصریح کرد: با توجه به وجود همه فرق و مذاهب اسلامی در هند وهابیت همواره تلاش دارد، تا چهره شیعه را در بین سایر مذاهب مخدوش کند

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.