فرمانده انتظامی استان هرمزگان از دستگیری عامل اصلی آتش سوزی هتل هرمز، شب گذشته در فرودگاه بندرعباس خبر داد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از دستگیری عامل اصلی آتش سوزی هتل هرمز، شب گذشته در فرودگاه بندرعباس خبر داد.

به گزارش جماران، سردار عزیز الله ملکی در تشریح این خبر گفت: در پی آتش سوزی هتل هرمز در بندر عباس که بامداد روز جمعه رخ داد، به دلیل حساسیت موضوع‌، شناسایی عاملان اصلی و مظنونان این حادثه به صورت جدی در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با حضور در صحنه و بررسی مشخصات مسافران دریافتند که سه نفر شب قبل از حادثه برابر اظهارات خود جهت انجام فعالیت‌های اقتصادی در بندر‌عباس با مراجعه به هتل هر کدام در یک اتاق جداگانه اسکان یافتند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از تحقیقات ماموران مشخص شد که یکی از این افراد بلافاصله پس از اعلام آتش‌سوزی به کارکنان هتل، به طرز مرموزی از هتل خارج شده که پس از بازجویی از دو فرد دیگر‌، متهم متواری پس از انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی در یک اقدام ضربتی، شب گذشته در فرودگاه بندر عباس دستگیر شد.

سردار "ملکی" اظهار کرد: این متهم 49 ساله در بازجویی‌های بعمل آمده به آتش زدن اتاق محل اسکان خود در طبقه دوم هتل اعتراف و انگیزه خود از این کار را اختلاف حساب و مسائل شخصی با دو فرد دیگر اعلام کرده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه تحقیقات تکمیلی از مظنونان اصلی این حادثه همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: طبق بررسی‌های اولیه پلیس و اعلام کارشناسان آتش نشانی، آتش سوزی هتل هرمز هیچ ارتباطی به آتش سوزی اخیر بازار ستاره جنوب ندارد و آتش سوزی این مجتمع تجاری - مسکونی به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و اتصال کابل برق رخ داده است.

وی تصریح کرد: در جریان سازی حوادث اخیر متاسفانه شاهد پیش داوری‌هایی در سطح فضای مجازی بودیم که موجب شد به بهداشت روانی شهروندان خدشه وارد آید.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ادامه داد: در بررسی هر حادثه‌ای چه سهوی یا عمدی لازم است که تمام جوانب موضوع توسط پلیس و سایر سازمان‌های دخیل مورد بررسی قرار گیرد تا احتمال ضریب خطا به حداقل ممکن برسد، تا حق هیچ فرد یا سازمانی تضییع نگردد و این نشان از پویایی افراد جامعه است که نسبت به مسائل اجتماعی خود حساس باشند.

وی گفت: به مردم عزیز این اطمینان را می‌دهیم که پلیس به عنوان یک شاخص مهم و تاثیر گذار در امنیت خبر‌ها را با صحت و صداقت در اسرع وقت به اطلاع شهروندان می‌رساند، اما افرادی که خواسته یا ناخواسته با اطلاعات ناقص دست به تنویر افکار عمومی می‌زنند، به این افراد سودجو هشدار می‌دهیم که اخبار و مطالب آنان در فضای مجازی توسط پلیس فتا به طور کامل رصد می‌شود و با افراد متخلف که نظم و امنیت روانی شهروندان را به هم می‌ریزند، برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ابراز امید‌واری کرد شهروندان عزیز سعی نمایند در حوادث غیرمترقبه منابع خبر خود را از مبادی ذیصلاح و قابل اعتماد دریافت کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.