نایب رییس مجلس شورای اسلامی تحول در نظام آموزش و پرورش را یک امر ضروری دانست و گفت: باید با بهره گیری از همه ظرفیت ها و با کمک دولت و مجلس با نگاه افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها در آموزش و پرورش تحول ایجاد کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تحول در نظام آموزش و پرورش را یک امر ضروری دانست و گفت: باید با بهره گیری از همه ظرفیت ها و با کمک دولت و مجلس با نگاه افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها در آموزش و پرورش تحول ایجاد کرد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد روز دوشنبه در سی و دومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور در سالن همایش برج میلاد با اشاره به سخنان بزرگان و اندیشمندان در خصوص اصلاح خود، اظهار داشت: باید همواره دغدغه جدی اصلاح خود را داشته باشیم چرا که تمام اهداف و آرمان هایی که دنبال آن هستیم از مسیر اصلاح خودمان می گذرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی بعد از لطف و رحمت خدا، ثمره تفکر امام (ره) بود که در تمام عمر خویش دغدغه اصلاح خود را داشت و در نهایت این تحول و حرکت عظیم را خلق کرد.

ابوترابی فرد تصریح کرد که باید در اصلاح خویش همت گمارده و تحولات در مدیریت، برنامه ها و سایر امور را سرلوحه کارها قرار داد.

به گفته وی هرگز راه پیشرفت و توسعه کشور از سازمان مدیریت و برنامه ریزی نمی گذرد چرا که اگر این گونه بود با چندین برابر شدن بودجه ها نسبت به سال های گذشته باید تحول عظیمی در آموزش و پرورش رخ می داد.
وی اضافه کرد: اگر راه پیشرفت در این بود باید خیلی احساس مودت می کردیم.

ابوترابی گفت: مشکل در کجاست؟ مشکل در آن است که از منابعی که داریم درست استفاده نمی کنیم و نظام بهره وری فراموش و از یاد رفته است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی توان بدون بهره وری، ارتقاء کارایی و افزایش ظرفیت ها با استفاده از توانایی های بالقوه به آینده خوبی امیدوار بود.

ابوترابی خطاب به مدیران آموزش و پرورش گفت: شما باید پیشگامان این تحول و پرچمداران این حرکت بنیادین باشید.

و معلم باید از بالاترین جایگاه و هویت و شخصیت در نظام اسلامی برخوردار باشد. وی گفت: بدون نگاه به علم و استفاده از دانش و فناوری نمی توان به آینده امیدوار بود.

وی تصریح کرد که باید مدیران همواره نگاه جامع به اصول و ارزش ها داشته باشند و با نگاه تحول گرایانه به آینده بنگرند در غیراین صورت ایستادن در جا قطعا به معنای مردن است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید از ظرفیت های جدید بهره گرفت و موفقیت های نوین خلق کرد در غیر این صورت ایستادن در شرایط فعلی قطعا به ضرر آموزش و پرورش است.

ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه باید تحول گرا باشیم گفت: چهره های فهیم، کارآزموده، متخصص و خلاقی در آموزش و پرورش وجود دارد که می توانند از این ظرفیت ها در ایجاد تحول در این نهاد بهره ببرند.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: تحول باید در آموزش و پرورش با دو هدف ارتقای کیفیت و کاهش هزینه ها صورت گیرد چرا که دنیای امروز با این دو ابزار به سوی تحول گام بر می دارد لذا باید ما نیز دست در دست هم با کمک دولت، مجلس و آموزش و پرورش کیفیت را افزایش و هزینه ها را در این نهاد کاهش دهیم.

به گفته وی تحول در سایه حرکت در کاهش هزینه ها ممکن خواهد بود.

نایب رییس مجلس تاکید کرد که مدیریت مبتنی بر دانش، فکر و علم قطعا گره گشا و تحول در امور ایجاد می کند لذا باید منابع و ظرفیت ها را درست به کار بست که اگر قدم ها درست برداشته شود امروز شاهد این مشکلات نخواهیم بود.

ابوترابی گفت: مدیریت دانش بنیان مبتنی بر علم در آموزش و پرورش را باید نهادینه کرد تا راه را برای دیگران هموار کنیم.

وی گفت: اراده دولت، مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش بر این است که از تمام ظرفیت های ممکن برای کمک به تحول در نهاد آموزش و پرورش استفاده و در این راه و برای تحقق آن عزم و اراده جدی وجود دارد که با همفکری و هم اندیشی شما مدیران قطعا به نتایج مطلوب خواهد رسید.

سی و دومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور 11 تا 13 مرداد در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.