احمدی نژادی ها می خواهند به هر قیمتی شده در فضای خبری این روزهای ایرانیان باقی بمانند حتی به قیمت اینکه خبر بازداشت شان یا شایعه زندان رفتن شان دهان به دهان در محافل و فضای رسانه ای بچرخد ...

شاید دهمین بار بود که شماره تلفن همراهش را می‌گرفتم. شماره کسی را که شایعه بازداشتش یک ماهی است دهان به دهان در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها می‌چرخید. بالاخره جواب داد: سلام آقای مشایی ار روزنامه اعتماد تماس می‌گیرم.

به گزارش جماران، آن سوی خط مردی به گرمی حال و احوال می‌کند و می‌گوید «آقای مشایی نیستند، فردا تماس بگیرید». می‌گویم مگر این شماره موبایل آقای مشایی نیست؟ می‌گوید: «چرا ولی الان در دسترس نیستند.» از او می‌پرسم «چطور تلفن همراه‌شان پیش‌شان نیست؟» وسط حرفم می‌پرد و می‌گوید: «با آقای مشایی چه کار دارید؟» به او توضیح می‌دهم که شایعه بازداشت ایشان را شنیدم و برای تایید یا تکذیب خبر تماس گرفتم. مرد در حالی که می‌خندد، می‌گوید ایشان صحیح و سالم هستند و بازداشت نشده‌اند و شماره دفتری را به من می‌دهد تا با آن شماره تماس بگیرم و تاکید می‌کند آقای مشایی الان در دفتر حضور دارد. پیش‌شماره دفتر نشان می‌دهد جایی در غرب تهران است. با شماره تلفن دفتر تماس می‌گیرم و همان فرد گوشی را برمی‌دارد و وانمود می‌کند که مرا نمی‌شناسد و می‌گوید آقای مشایی در یک جلسه مهم است و نمی‌تواند پاسخگو باشد. تاکید می‌کنم که تنها می‌خواهم خبر بازداشتش را تکذیب کند و او می‌گوید وقتی درون جلسه است پس در بازداشت نیست. از او می‌خواهم خود را معرفی کند بگوید چه سمتی در دفتر رحیم مشایی دارد و او خود را «باقری» رییس دفتر اسفندیار رحیم مشایی معرفی می‌کند و وقتی از او می‌خواهم به نقل از خودش خبر بازداشت را تکذیب کند، قبول نمی‌کند و می‌گوید: نیم‌ساعت دیگر تماس بگیر تا من از خود آقای مشایی کسب تکلیف کنم. اما نیم ساعت دیگر هیچ‌یک از شماره‌های همراه و دفتر رحیم‌مشایی پاسخگو نبودند.

در تماس خبرنگار «اعتماد» با ملک‌زاده شخصی تلفن را پاسخ داد و گفت: «آقای ملک‌زاده الان در دسترس نیستند و نمی‌توانند پاسخگو باشند و یک ساعت بعد تماس بگیرید». اما یک ساعت بعد تلفن از دسترس خارج شده بود. سوی دیگر ماجرا یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد که نمی‌خواست نامش فاش شود به خبرنگار «اعتماد» گفت: «نه‌تنها آقای مشایی و ملک‌زاده بازداشت نشده‌اند بلکه در هفته آینده بقایی هم آزاد خواهد شد».

تمام هشت سالی که او رییس دولت بود، نشان داد که علاقه و تبحر خاصی در بازی‌های رسانه‌ای دارد و این روزها به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد و یارانش بازی جدیدی را طراحی و اجرا می‌کنند. بازی‌ای که زمین اصلی‌اش رسانه‌ها هستند. احمدی‌نژادی‌ها می‌خواهند به هر قیمتی شده در فضای خبری این روزهای ایرانیان باقی بمانند حتی به قیمت اینکه خبر بازداشت‌شان یا شایعه زندان رفتن‌شان دهان به دهان در محافل و فضای رسانه‌ای بچرخد در حالی که به راحتی می‌توانستند در تماس خبرنگاران خبر بازداشت‌شان را تکذیب کنند اما آنها خودشان هستند که با چنین رفتارها و پاسخ‌هایی به شایعات این روزها دامن می‌زنند. واقعیت این است که فضای رسانه‌ای این روزها بسیار گسترده شده است و دیگر محدود به روزنامه و خبرگزاری‌ها نیست و خبرها در کسری از ثانیه از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و مانند بمبی صدا می‌کند و برای چنین بازی‌هایی فضای ایده‌آلی را فراهم می‌سازد و در پایان فقط یک سوال است که فکرم را مشغول خود ساخته است اینکه احمدی‌نژاد و یارانش در این بازی‌ها به دنبال چه هستند؟

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.