از روز دوم تیرماه سال جاری ماجرای کلاهبرداری تلفنی از یک زن جوان پیش روی مأموران اداره 14 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

از روز دوم تیرماه سال جاری ماجرای کلاهبرداری تلفنی از یک زن جوان پیش روی مأموران اداره 14 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

به گزارش جماران، این زن به تیم پلیسی گفت: یکم مردادماه سال جاری مردی در تماس تلفنی در حالی که صدای یکی از بستگان نزدیکم را تقلید می‌کرد، گفت در یک حادثه رانندگی دچار آسیب‌دیدگی شدید شده است به این بهانه نیاز شدیدی به پول دارد، در حالی که از شنیدن این حادثه خیلی مضطرب شده بودم، خودم را به دستگاه عابربانک رساندم و سه میلیون تومان را به شماره حسابی که وی داده بود واریز کردم، برای اطمینان از رسیدن پول با شماره تلفن همراه یکی از بستگانم تماس گرفته اما وی با شنیدن موضوع ادعا کرد که هیچگونه تماسی با من درخصوص تصادف رانندگی یا درخواست پول نداشته است و آن زمان بود که متوجه شدم در دام کلاهبرداری افتاده‌ام.

کارآگاهان که با شگرد تازه‌ای از کلاهبرداری روبه‌رو شده بودند بلافاصله به بررسی تراکنش مالی‌ حساب عابربانک مرد شیاد پرداخته و پی بردند که همه پول‌های واریز شده به حساب در اهواز برداشت شده است.بدین ترتیب کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از تبهکاران قدیمی به نام امین 42 ساله شدند که به شیوه تلفنی از تهرانی‌ها و بویژه زنان خانه‌دار تماس گرفته و در نقش بستگان و به بهانه‌های مختلف اقدام به دریافت پول از آنها می‌کند.

با همین سرنخ، امین تحت تعقیب قرار گرفت و کارآگاهان پی بردند که وی با کلکسیونی از جرایم و حتی تهدید به قتل بتازگی به تهران آمده و در حال حاضر در یکی از هتل‌های ستاره‌دار شمال تهران اقامت دارد. بلافاصله اکیپی به هتل مراجعه کرد و روز 8 مردادماه این مرد دستگیر شد.امین که باور نمی‌کرد بازداشت شده باشد وقتی دید رازش فاش شده است، گفت: «به صورت تصادفی با شماره تلفن‌های مناطق شمال شهر تهران بویژه شماره‌هایی با پیش شماره 22 تماس می‌گرفتم و با معرفی خود به عنوان اعضای خانواده، بستگان یا دوستان نزدیک اقدام به کلاهبرداری می‌کردم».

با اعترافات مرد شیاد کارآگاهان موفق به شناسایی گروه دیگری از زنان فریب خورده شدند.

یکی از این زنان به افسر تحقیق گفت: «یک ناشناس روز 22 تیرماه با خانه‌ام تماس گرفت و گفت مرا می شناسی؟ من نیز با توجه به شباهت صدای وی با یکی از دوستان خانوادگی، وی را با نام کوچک «داوود» صدا کردم و او نیز تأیید کرد و گفت که تصادف رانندگی کرده و نیاز شدیدی به سه میلیون تومان دارد».

وی ادامه داد: « داوود کسی است که به برادرم در خارج از کشور کمک زیادی کرده و به همین خاطر زمانی که شنیدم دچار سانحه تصادف شده است، بی‌درنگ تصمیم گرفتم پول درخواستی‌اش را به وی برسانم و بلافاصله پول را به حساب این مرد واریز کردم؛ چند ساعت پس از واریز پول، زمانی که برای جویا شدن از وضعیت جسمانی و انجام اقدامات درمانی از سوی داوود با وی تماس گرفتم، شنیدم در سلامت کامل است و هیچگونه تماسی با من نداشته است».

منبع: ایران

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.