نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی ، موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای را در سایه توجه ویژه اعضای این گروه به عنایات حضرت رضا(ع) دانست.

نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی ، موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای را در سایه توجه ویژه اعضای این گروه به عنایات حضرت رضا(ع) دانست.

به گزارش جماران، آیت الله عباس واعظ طبسی شامگاه یکشنبه در نشست مشترک شورای هماهنگی و برنامه ریزی جشنهای دهه کرامت، با تاکید بر اینکه چون در صحنه نبوده ایم درک شرایط گفت و گوهای هسته ای، برایمان آسان نیست، افزود: کشورهای مدعی هر چه در توان داشتند برای مرعوب کردن ایران بکار گرفتند و اعضای تیم مذاکره کننده به تنهایی از حقوق ملت در چهارچوب های دینی و نقطه نظرهای رهبری دفاع کردند.

وی یادآورشد: خطوط قرمز کشور از قبل روشن بود و اعضای تیم مذاکرده کننده هسته ای با رعایت اصول و به یاری خداوند موفق می شوند.

آیت الله واعظ طبسی به تشرف وزیر امور خارجه به حرم مطهر رضوی در ابتدای مذاکرات و درخواست اخذ حکم خادمی اشاره کرد و گفت: با موافق خادمی حرم به آقای ظریف به وی گفتم که عنایت و توجه حضرت رضا(ع) را در این مأموریت خطیر خواهید دید.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برنامه های دهه کرامت باید برگرفته از معارف حضرت رضا(ع) و اشاعه دهنده فرهنگ ناب ائمه اطهار (ع) باشد گفت: هر گونه برنامه ای که کوچکترین رنگ و بوی فرهنگ غربی دارد، در این مجموعه، جایی ندارد و برنامه ریزان دهه کرامت باید از آن برحذر باشند.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و انتظار می رود در برنامه ریزی معارف دینی محور باشد.

آیت الله واعظ طبسی بر لزوم بهره گرفتن از افکار عمومی در برنامه ریزی های دهه کرامت تاکید کرد و گفت: با حضور مردم و با محور قرار دادن معارف دینی، می توان نشاط عمومی را در جامعه تقویت کرد.

وی افزود: گرامیداشت دهه کرامت کار مهمی است و انجام این مهم توسط هر سازمان یا گروهی که با کیفیت بهتری اجرا شود، اجر بیشتری خواهد داشت و می تواند وسیله عرض ارادت به ساحت قدس حضرت رضا(ع) و قرب الهی باشد.

وی یادآورشد: آستان قدس رضوی هر چه در توان داشته باشد برای انجام بهتر برنامه هایی که برای گرامیداشت دهه کرامت طراحی شده، به کار خواهد گرفت.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.