رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه امید اجتماعی در کشور رو به افزایش است گفت: اعتمادعمومی در حال بازگشت بوده و رکود اقتصادی به فضای باز کسب وکار و اقتصادی تبدیل می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه امید اجتماعی در کشور رو به افزایش است گفت: اعتمادعمومی در حال بازگشت بوده و رکود اقتصادی به فضای باز کسب وکار و اقتصادی تبدیل می شود.

به گزارش جماران، انوشیروان محسنی بندپی یکشنبه شب دراولین یادواره تنها شهید بهزیستی استان مازندران شهید سیفه الله شیعه زاده با بیان اینکه، اگر به تاریخ نگاه کنیم، می بینیم که در گذر از تاریخ، قیام ها، نهضت ها و انقلاباتی در سراسر جهان شکل گرفته است گفت: بعضی از این انقلاب ها ویرانگر، خانمان سوز و برهم زننده فرهنگ و تمدن یک کشور بوده است.

این مقام مسئول افزود: بعضی از این قیام ها، نهضت ها و انقلاب ها، احیاگر، اصلاح کننده، سازنده فرهنگ بوده اند و زنده نگه داشتن یک فرهنگ را برای قرن ها بعد پایه گذاری و نهادینه کرده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه قیام عاشورا از یک جایگاه و ارزش معنوی خاص برخوردار بوده است، بیان داشت: قیام عاشورا فرهنگ شهادت طلبی و ایثارگری را برای همه نسل ها و همه جهانیان به ارمغان آورد.

محسنی بندپی افزود: در بررسی فرهنگ شهادت طلبی و ایثار گری واژه شهادت دو رکن دارد که یک رکن آن بسیار برجسته بوده که آن حرکت در راه خدا است، شهدای ما جانشان را در راه خدا به کار گرفته اند و اگر قرار باشد که جان و سرمایه هستی ما در راهی هزینه شود باید در راه خدا به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه شهید شیعه زاده به صورت داوطلبانه به جبهه های جنگ اعزام شده بود، عنوان کرد: رکن دوم شهادت بحث انتخاب آگاهانه و داوطلبانه شهدای ما بوده است که هیچکدام از بسیجیان و مردم ما به اجبار به جبهه های جنگ اعزام نشده اند و کسی مردم ما را وادار به حضور اجباری در جنگ های تحمیلی نکرده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: طبق آموزه امام علی (ع) انگیزه شهادت طلبی و ایثارگری زمانی می تواند ارزشمند باشد که شوق در مسیرخود داشته باشند.

محسنی بندپی با بیان اینکه مردم ما برای رسیدن به آرمان های الهی وخدایی در یک حرکت داوطلبانه و آگاهانه، مسیر جبهه وجنگ را انتخاب کرده اند، اذعان داشت: شهدا مظهر استقلال ملت ما هستند و ما در همه توطئه هایی که دشمن علیه ما داشت ایستادگی کردیم وهمه توطئه ها را خنثی کردیم و جلوگیری از تند روی و افراطی گری ها و بکار گیری خرد، عقل و منطق پیام های شهدای ما بود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به استراتژی های دولت تدبیر و امید، بیان داشت: اعتدال در سیاست، تدبیر در مسائل رفاهی و اقتصادی کشور و افزایش امید اجتماعی به عنوان سه استراتژی دولت دکتر روحانی در دستور کار خود قرار داده است.

انوشیروان محسنی بندپی گفت: در بحث هسته ای با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری، حمایت های دکتر روحانی، ابتکار، هوشمندی و با تدبیری که تیم مذاکره کننده هسته ای بکار گرفته است توانستیم شرایطی را فراهم کنیم تا چرخه های سانترفیوژ بچرخد و هم آنکه امروز اعلام کنیم که می توانیم بیمارستان هسته ای در کشور احداث کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سالانه تعداد ۸۰۰ هزار نفر برای درمان بیماری ها دچار هزینه های بسیار زیاد می شوند، ابراز داشت: بحث اصلی، پوشش خط فراگیر بیمه سلامت برای همه آحاد جامعه بوده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: هدف مجلس شورای اسلامی نهم با اختصاص یک درصدارزش افزوده و ۱۰ درصد قانون هدفمندی یارانه ها هدفش برای طرح تحول سلامت و پوشش ۱۰ میلیون نفری آحاد جامعه از بیمه سلامت بوده است.

وی تصریح کرد: بخش افزایش امید اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی از جمله برنامه های دولت تدبیر و امید است که توسط صاحب نظران دانشگاهی، کارشناسان وزارت کشور مورد بررسی قرار گرفته شده است.

منبع: مهر

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.