تحقیقات برای پیدا کردن 43 دانش آموز کالجی در مکزیک که توسط افرادی مسلح مورد حمله قرار گرفتند منجر به کشف حداقل 129 قربانی جرم های دیگر شد.

به گزارش جماران به نقل از خبرآنلاین؛ جستجو در مورد دانش آموزان مکزیکی ناپدید شده منجر به کشف 129 جسد غیرمرتبط با پرونده شد. اجساد در 60 گور مخفی در شهر گررو در جنوب مکزیک یافت شدند و گفته می شود حدود 10 ماه پیش کشته شده اند.

دادستان کل این شهر گفت: گمان نمی شود هیچ کدام از این اجساد با پرونده دانش آموزان کالج آموزش معلم آیوتزیناپا مرتبط باشد.

فقط 16 نفر از 129 جسد شناسایی شده است. 20 نفر از آنها دختر و 92 نفر از آنها مرد و جنسیت باقی هنوز شناسایی نشده است.

خیلی از اجساد توسط خانواده هایی که مدتها دنبال گمشده هایشان بودند، پیدا شد. چندی پیش حمله به ایگولا موجب به کشته شدن 6 نفر و گم شدن 43 نفر شده است. این اتفاق سبب تظاهرات در پایتخت مکزیک شد.

تا حالا 110 نفر در ارتباط با این حوادث متهم شده اند. ولی هیچکس مورد پی گیری قانونی قرار نگرفته است.

امر گارسیا که از نجات یافتگان است به گاردین گفت: ما در شرایط خیلی بدی زندگی می کنیم؛ مکانی که ممکن است هر کسی ناپدید، کشته و یا در قبری دفن شود و فراموش شود مگر اینکه خانواده اش دنبالش بگردد. اینکه فقط 16 نفر از 129 نفر شناخته شده اند ضعف بازرسی ها را نشان می دهد. مکزیک دانشمند و انسان شناسانی دارد که توانایی انجام این کار را دارند ولی برای اینکه اراده سیاسی وجود ندارد به آنها امکانات نداده اند.

در گررو تعداد اجسادی که از زمان ناپدیدی، پیدا شده، بیشتر از مقدار اعلام شده توسط دادستان بوده است. با این حال تعداد زیادی از قبرهای دست جمعی در یک ایالت باعث تمرکزی دوباره بر ناپدید شدن مکزیکی ها شده است.

بیش از 23000 نفر از سال 2006 در مکزیک گم شده اند و اکثریت آنها شناسایی نشده اند؛ 15000 نفر. تحقیقات به علت نبود دی ان ای قابل قابل اطمینان به بن بست خورده است.

آخرین آماری نشان می دهد در 6 ماه اول سال 943 نفر در درگیری های مکزیک کشته شده اند که این آمار 20 درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.