در برخی رسانه های خارجی مطرح شده بود که عربستان سعودی مبلغ یک میلیون دلار به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران داده بود تا موضع گیری تندی در قبال مسائل ایران اتخاذ کند که البته این موضوع از سوی پایگاه ویکیلیکس تکذیب شد.

در برخی رسانه‌های خارجی مطرح شده بود که عربستان سعودی مبلغ یک میلیون دلار به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران داده بود تا موضع‌گیری تندی در قبال مسائل ایران اتخاذ کند که البته این موضوع از سوی پایگاه ویکیلیکس تکذیب شد.

به گزارش جماارن به نقل از ایسنا، پایگاه خبری «الوعی نیوز» گزارش داده بود که یک سند درز کرده از پایگاه ویکیلیکس حاکی از آن است که سفارت عربستان در کویت به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر یک میلیون دلار رشوه داده تا موضع‌گیری تندی در قبال ایران اتخاذ کند.

به نوشته این پایگاه، سایت ویکیلیکس در چارچوب انتشار بیش از نیم میلیون سند، اسناد محرمانه ای را از وزارت خارجه عربستان سعودی منتشر کرد که این اسناد متضمن نامه‌های محرمانه این وزارتخانه با سفارتخانه های ریاض در جهان بوده است. این اسناد حاوی تعداد زیادی از پیام های اینترنتی (ایمیل) و تلگراف بوده که میان وزارت خارجه عربستان و نمایندگی های این کشور در جهان رد و بدل شده بود.

سایت ویکی لیکس در پی انتشار این خبر نسبت به آن واکنش نشان داد و خواستار ارائه سند ادعایی در این خبر شد.

به گزارش ایسنا، هر چند ویکیلیکس خواستار ارائه سند در رابطه با این خبر شده اما در صورت صحت، این مطلب عملکرد یکسویه و مغرضانه و فساد مالی احمد شهید و همچنین نقش شورای حقوق بشر در نادیده گرفتن نقض حقوق بشر در عربستان سعودی را نشان می‌دهد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.