اگر هفته پیش دکتر حدادعادل انتخابات مجلس دهم را حساس و مهم اعلام کرد و آلارم مراقبت اصولگرایان برای جلوگیری از تکرار مجلس ششم را به صدا درآورد، محمدنبی حبیبی، دبیرکل موتلفه هم این داستان را دوباره بازخوانی کرد تا سلول به سلول یک به یک اصولگرایان بهتر و بیشتر با تهدیدِ تسخیر صندلی های سبز پارلمان داغ شود.

اگر هفته پیش دکتر حدادعادل انتخابات مجلس دهم را حساس و مهم اعلام کرد و آلارم مراقبت اصولگرایان برای جلوگیری از تکرار مجلس ششم را به صدا درآورد، محمدنبی حبیبی، دبیرکل موتلفه هم این داستان را دوباره بازخوانی کرد تا سلول به سلول یک به یک اصولگرایان بهتر و بیشتر با تهدیدِ تسخیر صندلی‌های سبز پارلمان داغ شود.

به گزارش جماران به نقل از شرق، دبیرکل قدرتمندترین حزب جناح راست هرچند از تکرار مجلس ششم ابراز نگرانی کرده اما صفحه جدیدی از داستان راستان را ورق زده و گفته که: «مهم پیروزی اصولگرایان است. نباید بگذاریم مجلس ششم تکرار شود» را فقط حدادعادل و محمدنبی حبیبی نگفته‌اند که شاه‌بیت سخنان اصولگرایان دیگری مانند غلامرضا مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، علی سعیدی، حسین فدایی، علیرضا زاکانی و صادق محصولی هم بوده است.

همه این هشدارها و تکرارهای مشابه نشانه‌هایی است از بدحالی گفتمان اصولگرایی. گفتمانی که به لطایف‌الحیلی غالب شد. حالا اصولگرایان می‌دانند گفتمان‌شان در زمان مانده و زمان برای‌شان در سکوی انتظار نایستاده. می‌دانند که اگر داستان ترسناک‌سازی اصلاحات به سرانجامی نرسد و اراده‌ای شورانگیز برای جمع کردن دکان‌های باز و مستقلِ موجود در بازار اصولگرایی متولد نشود، تن چند سر اصولگرایی مغلوب ویروس اختلافات رنگین‌کمانی‌شان خواهد شد. این داستانِ «راستان» اما ایرادی اساسی دارد؛ همچون خانه‌ای شنی می‌ماند که زود، تمام می‌شود و فرو می‌پاشد. چه آنکه هنوز مقدمه‌اش را روایت نکرده، اصلاح‌طلبان انتهایش را برای چشم‌های نگران ایرانیان روایت کرده‌اند؛ جایی که با صدایی رسا به اشتباهات‌شان در مجلس ششم اقرار کردند و اعلام داشتند: «اصلاح‌طلبان به دنبال تکرار مجلس ششم نیستند.»

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.