عربستان سعودی در تداوم نقض آتش بس، چند استان دیگر یمن را بمباران کرد که بر اثر آن، تعدادی از مردم این کشور شهید و زخمی شدند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، جنگنده های سعودی با بمباران منطقه «رقع» در شهر «مستبأ» در استان «حجه» یک غیرنظامی را به شهادت رساندند و چند نفر را نیز زخمی کردند.


یک مقام امنیتی با اعلام این مطلب گفت جنگنده های متجاوز روز دوشنبه برخی مناطق و استان های مختلف یمن را با وجود اعلام آتش بس یکجانبه سعودی، بمباران کردند.

وی افزود: بر اثر بمباران یک مرکز پزشکی در منطقه رقع در شهر مستبا در استان حجه یکی از اعضای داوطلب کادر پزشکی به شهادت رسید و ساختمان این مرکز نیز به طور کلی ویران شد.

وی خاطرنشان کرد که نیروهای متجاوز سعودی همچنین شهر حرض را با توپخانه، گلوله باران کردند و جنگنده های متجاوز نیز بارها بر فراز منطقه به پرواز درآمدند.

وی گفت نیروهای متجاوز با توپخانه و موشک مناطق «تعشر»، «المعامیل»، «الجبل الاحمر» و مناطق مرزی «وادی الجاره» در استان صعده و حجه را هدف قراردادند.

این منبع افزود که جنگنده های سعودی منطقه المسیمیر را مورد حمله قراردادند و چهار بار نیز شهر الحوطه در استان لحج و پادگان العهد را بمبارن کردند. مناطق مسکونی المطمه در استان الجوف نیز روز دوشنبه هدف حملات هوایی قرار گرفت.

این منبع خاطرنشان کرد که جنگنده های متجاوز سعودی از بامداد دوشنبه، بیش از 50 بار مناطق العریش و دارسعد در «عدن» را بمباران کردند و چندین بار نیز شهر «تعز» را مورد حمله قرار دادند.

عربستان و هم پیمانانش از ششم فروردین سال جاری به بهانه بازگرداندن دولت مستعفی و فراری یمن به قدرت و ادامه سلطه خود بر یمن، تجاوز به این کشور را آغاز کرده و آن را مورد محاصره همه جانبه قرار داده اند.

عربستان تاکنون چندین بار آتش بس اعلامی در یمن را نقض کرده است، جنگنده های این ائتلاف در ماه مبارک رمضان نیز به رغم برقراری آتش بس، به بمباران مسلمانان روزه دار یمن ادامه دادند.

در نتیجه ائتلاف نیروهای ائتلاف، علاوه بر تخریب زیرساخت های خدماتی، بیمارستان ها مدارس و منازل مسکونی در یمن، بیش از 4 هزار نفر کشته و هزاران نفر نیز زخمی و صدها هزار نفر دیگر هم آواره شده اند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.