مقامات آمریکایی اعلام کردند هکرها اطلاعات حساس و شخصی بیش از 22 میلیون تن از کارمندان، نظامیان و پیمانکاران در ارتباط با دولت فدرال آمریکا را به سرقت بردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، کاترین آرکولتا رئیس اداره منابع انسانی دولت فدرال آمریکا روز جمعه در بیانیه ای ضمن اذعان به سرقت اطلاعات شخصی حساس بیش از 22 میلیون نفر از پرسنل در حال خدمت و بازنشسته دولت فدرال آمریکا اعلام داشت علی رغم فشار فراحزبی وارد شده مبنی بر درخواست کناره گیری وی از مدیریت منابع انسانی دولت فدرال آمریکا، وی از سمت خود کناره گیری نخواهد کرد.

اداره منابع انسانی دولت فدرال آمریکا روز گذشته سرقت اطلاعات شخصی بیش از 21 میلیون و پانصد هزار نفر از پرسنل خود توسط هکرهای ناشناس را تأیید کرد، این در حالیست که هکرها در حدود دوماه گذشته نیز اطلاعات 4 میلیون و 200 هزار تن دیگر را سرقت کرده بودند.

خبرگزاری ان بی سی نیوز گزارش داد طبق بررسی های انجام شده اطلاعات حدود 3 میلیون و 600 هزار تن از پرسنل برای بار دوم سرقت می شود که با کسر این تعداد از سرقت اخیر، رقم اطلاعات شخصی پرسنل دولت فدرال آمریکا به 22 میلیون و 100 هزار نفر یا به عبارتی یک نفر از هر 15 شهروند آمریکایی می رسد.

جیمز کومی فرمانده پلیس اف بی آی آمریکا در مصاحبه ای گفت: این یک حفره عظیم اطلاعاتی است و اطلاعات شخصی حساس میلیون ها نفر از پرسنل آمریکا ازجمله خود وی به عنوان فرمانده پلیس اف بی آی به سرقت رفته است.

بررسی های متخصصین آمریکایی سرقت اخیر را در ارتباط با سرقت چند ماه گذشته می داند.

آمریکا دولت چین را مسئول نفوذ و سرقت اطلاعات کارکنان خویش معرفی کرده بود.

مقامات چین همواره هرگونه مداخله در حملات سایبری به دولت آمریکا را رد کرده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.