دولت آمریکا روز جمعه اعلام کرد: اعتبار توافق موقت هسته ای میان ایران و 6 قدرت جهانی به منظور فراهم کردن مهلت بیشتری برای مذاکرات درباره دستیابی به توافق نهایی، تا روز دوشنبه (22 تیر) تمدید خواهد شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، یک مقام بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا به شرط ناشناس ماندن گفت: ما به منظور فراهم کردن زمان بیشتری برای مذاکره،به اقدامات فنی ضروری برای پابرجاماندن اعتبار توافق موقت هسته ای تا روز 13 ژوییه (22 تیر) دست خواهیم زد.


اتحادیه اروپا نیز روز جمعه تعلیق اجرای تحریم های تصویب شده علیه ایران را تا روز دوشنبه آینده تمدید کرد که دومین مورد از چنین اقدامی در ماه جاری میلادی (ژوییه) به شمار می رود.

شورای اروپا وابسته به اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: به منظور دادن مهلت بیشتر به مذاکرات جاری برای رسیدن به راه حل دراز مدت برنامه هسته ای ایران، تعلیق اقدامات محدودیت آمیز علیه ایران را تا تاریخ 13 ژوییه (22 تیر) تمدید می کند.

اتحادیه اروپا پیش از این در 30 ژوئن (9 تیر) که مهلت دست یابی به توافق وین بود، اعلام کرد: تعلیق تحریم های ایران به مدت یک هفته تا 7 ژوییه (16 تیر) همزمان با پیشرفت کند مذاکرات به شدت دشوار، تمدید خواهد کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.