طلا در بازار جهانی به پایین ترین قیمت در چهار ماه گذشته نزول کرده و به سوی سومین کاهش هفتگی متوالی پیش می رود.

طلا در بازار جهانی به پایین‌ترین قیمت در چهار ماه گذشته نزول کرده و به سوی سومین کاهش هفتگی متوالی پیش می‌رود.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعات ابتدایی معاملات جمعه بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و 1159 دلار معامله شد. این فلز ارزشمند از آغاز معاملات هفته جاری در روز دوشنبه تاکنون 0.7 درصد کاهش قیمت داشته است و روز چهارشنبه تا سطح 1146 دلار سقوط کرد.

در بازار نیویورک قیمت هر اونس طلا برای تحویل در اوت ثابت بود و در سطح 1159 دلار قرار گرفت.

طلا موفق نشده از تقاضا برای پناهگاه مطمئن سرمایه که پس از شکست مذاکرات یونان با وام دهندگانش و مخالفت مردم این کشور با تدابیر ریاضتی بیشتر در همه پرسی اخیر به وجود آمده است، بهره ببرد و به سطح بالاتری صعود کند و همچنان تحت تاثیر صعود دلار و دورنمای افزایش نرخهای بهره در آمریکا به روند نزولی ادامه داده است.

دولت یونان روز پنج شنبه بسته ای از اصلاحات پیشنهادی را به وام دهندگانش در منطقه یورو ارسال کرد تا برای جلوگیری از ورشکستگی، منابع مالی جدیدی را تامین کند.

انتشار این خبر صعود یورو در برابر دلار را بدنبال داشت و دارایی‌هایی مانند طلا را که به دلار معامله می‌شوند برای خریداران ارزهای دیگر ارزانتر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، همچنین صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از میزان رشد اقتصاد جهانی در سال جاری را مورد بازبینی نزولی قرار داد و از 3.5 درصد برآورد قبلی، به 3.3 درصد تنزل داد که عامل مثبت دیگری برای طلا بود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.