این مقام سرکردگی داعش را در گروه خوراسان برعهده داشته است و اکنون هویت وی روشن شد.

مقام های امنیتی افغانستان روز پنجشنبه جزییات بیشتری از هویت مرد شماره 2 داعش که با حمله هواپیماهای بدون سرنشین خارجی در استان ننگرهار کشته شد، اعلام کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سخنگوی ریاست عمومی امنیت ملی به خبرنگاران گفت که مولوی شاهدالله شاهد از بنیان گذاران شاخه خوراسان داعش و از سخنگویان پیشین طالبان پاکستانی در ولایت ننگرهار بوده است.

«حسیب صدیقی» افزود: این مقام سرکردگی داعش را در گروه خوراسان برعهده داشته است و اکنون هویت وی روشن شد. پیشتر سخنگوی استان ننگرهار اعلام کرده بود که 45 تن از نیروهای داعش هنگامی که در مکانی مشغول بحث و بررسی روی یک نقشه برای تدارک حمله بودند، با حمله هواپیماهای بدون سرنشین کشته شدند.

سخنگوی امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه این هفته اعلام کرد که برپایه اطلاعات ریاست امنیت ملی در حمله هوایی به نیروهای داعش در شهرستان اچین فرد شماره دو گروه داعش در گروه خوراسان به نام گل زمان شاهد همراه با معاونش به نام «جهان یار» و پنج تن از افراد دیگر عضو این گروه به هلاکت رسیدند.

سخنگوی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان خاطر نشان کرد که اکنون هویت این فرد روشن شده است. شاهدالله شاهد که پیشینه سخنگویی طالبان پاکستانی را نیز برعهده داشته است، پس از پیوستن به داعش و اعلام وفاداری به این گروه تروریستی ، به سرکردگی این گروه در خوراسان رسید.

صدیقی گفت: نام اصلی وی شیخ مقبول است و وی قصد داشت با راه اندازی یک جنگ منطقه ای که از ننگرهار آغاز می شد، خود را به عنوان یکی از چهره های مطرح در منطقه بدل سازد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.